Selské rizoto

Doba přípravy:
Počet porcí: 4
Selské risotto Foto:
Selské risotto
Foto: Thinkfood.cz

Ochutnejte tuto jednoduchou, a přesto zajímavou kombinaci rýže, kapusty a pancetty. Ideální pro zpracování úlovků z farmářského trhu, kde právě teď zaručeně pořídíte čerstvě sklizenou kapustu a dobře vyuzenou slaninu.

Suroviny
rýže carnaroli nebo arborio 300 g
menší červená cibule 1 ks
celer 2 řapíky
zeleninový vývar 1 l
bílé víno 2 dcl
kapusta 6 listů
pancetta či uzená slanina v celku 150 g
kus sýra pecorino
máslo 1 lžíce
mořská sůl 1 špetka
Postup
1

Do většího hrnce kápněte 2 lžíce olivového oleje a postavte ho na mírný oheň. Nasekejte nadrobno červenou cibuli a řapíky celeru a v hrnci vše lehce orestujte. Přisypte rýži, chvilku ji na plameni promíchejte se zeleninou a pak přilijte bílé víno. Až se po pár minutách odpaří alkohol, začněte ihned přilévat vývar. Lehce osolte a pozvolna rýži za postupného dolévání vývaru vařte 17 minut.

2

V době probublávání rýže oloupejte z kapusty několik listů, opláchněte je od zbylé hlíny, osušte je a nakrájejte na proužky. Slaninu pokrájenou na kostičky začněte opékat na rozpálené pánvi. Po chvíli opékání k ní přidejte kapustu a restujte přibližně dalších 5 minut.

3

Až bude rýže téměř na al dente, přidejte k ní lžíci másla a kapustu se slaninou. Promíchejte, přidejte špetku čerstvě namletého pepře a přistrouhejte do rizota nastrouhané pecorino. Hotové rizoto naservírujte, zakápněte ho olivovým olejem, navrch přidejte extra opečený kousek slaniny a máte senza oběd ve venkovském stylu.

Selské risotto Foto: Thinkfood.cz

Selské rizoto. Foto: Thinkfood.cz

Thinkfood.cz

Když jídlo, tak Thinkfood.cz

ThinkFood.cz je blog o všech skvělých „když“ kolem jídla. Protože nejlepší jsou chvíle, když se něco děje. U sporáku, u stolu, s přáteli.

 ThinkFood.cz je blog o jídle, nad kterým přemýšlíte. Vařte, jezte… a přemýšlejte.

ThinkFood na jaře 2013 založila Kateřina Obrazová a pod jejím vedením ho připravuje Idealab. Zajímá nás kvalitní jídlo, suroviny a recepty, ale i širší souvislosti okolo jídla. Přidejte kvalitní design, fotografie a jste tady správně.

Videa

reklama

reklama