Ryba na pánvi s kurkumou a koprem

Doba přípravy:
Počet porcí: 4–6
Ryba na pánvi s kurkumou a koprem Foto:
Ryba na pánvi s kurkumou a koprem
Foto: Just Spice

Tento recept na mníka jsme si půjčili od šéfkuchaře Luka Nguyena. Je ukázkou toho, jak báječně chutná jednoduchá vietnamská kuchyně. Kombinace kurkumy a čerstvého kopru vás příjemně překvapí. Rybu podávejte na tenkých rýžových nudlích.

Suroviny
filety z mníka nebo jiné bělomasé ryby 1 kg
jarní cibulka 8 ks
česnek 4 stroužky
mletá kurkuma 1 lžíce
ostré práškové kari 2 lžíce
bílý jogurt 2 lžíce
rybí omáčka 125 ml
tmavý cukr 3 lžíce
rostlinný olej 3 lžíce
kopr 1 svazek
rybí nebo zeleninový vývar 250 ml
citron 1 ks
fazolové výhonky 300 g
tenké rýžové nudle 125 g
Postup
1

Pokrájete rybu na 4 cm kousky, dejte do mísy.

2

Dejte bílé části jarních cibulek a česnek do hmoždíře, rozetřete na pastu. Přidejte kurkumu, kari, jogurt, rybí omáčku, cukr, 2 lžíce oleje a třetinu nahrubo posekaného kopru. Přidejte k rybě a dobře promíchejte. Zakryjte a nechte v lednici marinovat 1 hodinu.

3

Mezitím tence pokrájejte zelené části cibulek. Pánev rozehřejte na střední teplotu. Přidejte zbylý olej a smažte kousky ryby po každé straně 30 vteřin. Přelijte rybu vývarem a vařte 3–5 minut. Rybu vyndejte z pánve a zastříkněte šťávou z citronu.

4

Smíchejte fazolové výhonky, zelenou jarní cibulku a zbylý kopr s uvařenými nudlemi. Nudle rozdělte do misek, na ně dejte rybu s trochou omáčky a podávejte.

S kořením kolem světa

Just SpiceMožná jste na tom jako my, máte rádi pestrou světovou kuchyni a leccos vám při vaření chybí. A možná jste při cestách po světě byli fascinovaní kořením na tržištích, tím pestrobarevným kaleidoskopem plným vůní. Mnohokrát jsme si z cest přivezli „něco“, o čem jsme vůbec nevěděli, nač to použít. A doma jsme hledali recepty.

Vášeň pro cestování a vášeň pro dobré jídlo je důvodem, proč jsme založili JUST SPICE, e-shop plný chutí, vůní a barev a hlavně plný koření. Na dobrém jídle záleží. A také záleží na detailu. Tedy na koření, se kterým vaříte. Přivážíme pro vás špičkové koření z celého světa, vyzkoušejte ten rozdíl.

Videa

reklama

reklama