Rozkvetlý piškot s tvarohovým krémem a malinami

Doba přípravy:
Počet porcí: 1 koláč
Rozkvetlý piškot s tvarohovým krémem a malinami  Foto:
Rozkvetlý piškot s tvarohovým krémem a malinami
Foto: archiv Haribo

Jednoduchý piškotový dort proměňte v rozkvetlou jarní louku. Do zdobení můžete zapojit i děti, a připravit tak pohoštění třeba pro maminku ke Dni matek

Suroviny
Těsto:
vejce 6 ks
rostlinný olej 6 lžic
špetka soli
Krém:
vysokoprocentní smetana 150 g
měkký tvaroh z vaničky 200 g
mražené maliny
vanilkový extrakt
zelené potravinářské barvivo
Na ozdobu:
kytičky Haribo
Postup
1

Vejce rozklepněte a oddělte žloutky do bílků. Bílky dejte do mísy a začněte šlehat se špetkou soli. Jakmile se začne tvořit sníh, přidejte cukr a šlehejte do úplného zhoustnutí – vznikne cukrová pěna. Do pěny zašlehejte žloutky s olejem a nakonec vmíchejte opatrně mouku.

2

Těsto dejte do obdélníkového pekáče péct zhruba na 170 stupňů. Pečte 15 minut, ale pro jistotu hlídejte špejlí, protože každá trouba peče jinak. Jakmile bude piškot upečený, vyndejte z trouby, vyklopte z formy a nechte úplně vychladnout.

3

Krém si připravte, než piškot vychladne. Vyšlehejte smetanu, přidejte tvaroh, vanilkový extrakt a cukr. 1/3 krému odeberte a obarvěte pomocí potravinářské barvy, to bude základ pro trávník.

4

Jakmile je piškot studený, podélně ho rozřízněte, pomažte bílým krémem a položte na něj maliny. Přiklopte druhou polovinou korpusu a ten svrchu pomažte zeleným krémem a ozdobte kytičkami Haribo.

Rozkvetlý piškot s tvarohovým krémem a malinami  Foto: Rozkvetlý piškot s tvarohovým krémem a malinami, foto: archiv Haribo

Videa

reklama

reklama