Raw čokoládový krémový řez

Doba přípravy:
Raw čokoládový krémový řez Foto:
Raw čokoládový krémový řez
Foto: Kitchenette.cz

Kakaové máslo celý dezert perfektně ztuží a má velmi příjemnou chuť. Pokud jej doma nemáte, můžete nahradit kokosovým olejem, výsledný dezert pak může mít lehce kokosovou chuť, která je také moc příjemná.

Suroviny
kešu ořechy nebo slunečnicová semínka 200 g
kakao 30 g
kakaové máslo (můžete nahradit kokosovým olejem) 30 g
vanilkový extrakt nebo mletá vanilka 1 lžička
mořská sůl 1/4 lžičky
voda 110 ml
Postup
1

Lehce rozehřejte kakaové máslo nebo kokosový olej, tak aby byl tuk tekutý. Dejte všechny ingredience do vysokorychlostního blenderu a začněte mixovat. Nejprve na nižší obrátky a postupně zvyšujte výkon. Mixujte tak dlouho, dokud nebude krém úplně hladký. V průběhu procesu alespoň dvakrát mixování zastavte a pomocí stěrky setřete obsah ze stěn a lehce promíchejte.

2

Připravte si nádobu velkou přibližně 10x15 cm. Může to být menší forma na dort, brownies, nebo třeba větší krabička na uskladňování potravin. Také můžete připravit řezy z dvojnásobného množství, pak bude ideálně vyhovovat menší dortová forma (∅ 18–20 cm). Nádobu vyložte po bocích i dně pečicím papírem nebo fólií.

3

Hotový krém přesuňte do připravené formy a zarovnejte pomocí stěrky. Zakryjte formu fólií nebo víkem a dejte vychladit do mrazáku, ale postačí i do ledničky na pár hodin. Vychlazený krém vyjměte z formy, nechte lehce povolit a nakrájejte na požadované tvary. Při servírování se nebojte zapojit fantazii a doplňte jej o čerstvé ovoce, oříšky, kokosové plátky, pár hoblinek čokolády, posypejte kakaem... Porce připravujte menší, protože je dezert celkem sytý.

Raw čokoládový krémový řez 2 Foto:

Raw čokoládový krémový řez; foto: Kitchenette.cz

Objevte nový food blog!

Markéta PavlejeKitchenette.cz je jeden z nejhezčích food blogů v Čechách. Jeho autorka Markéta Pavleje Šimrová je známou vizážistkou, která si z prostředí módy často odskakuje do kuchyně a tam vaří neskutečné dobroty.

I na fotkách je vidět, že Markéta má velké vizuální cítění, okamžitě na ty laskominy dostanete chuť. Na blogu najdete recepty, které určitě zvládnete uvařit, navíc jsou většinou zdravé, ze základních surovin, ideálně čerstvých a z velké části regionálních a sezonních.

Videa

reklama

reklama