Rajská omáčka s karlovarským knedlíkem

Doba přípravy:
Rajská omáčka s karlovarským knedlíkem Foto:
Rajská omáčka s karlovarským knedlíkem
Foto: Kitchen and the City

Rajskou omáčku dělá každá domácnost trochu jinak, stejně jako svíčkovou. Vyzkoušejte tuto verzi s karlovarským knedlíkem, který jí dodá ty správné grády!

Suroviny
Rajská omáčka:
kousek másla
cibule 1 ks
nové koření 4 kuličky
černý pepř 4 kuličky
tymián 2 snítky
rajčatové pyré (Valfrutta) 250 ml
hovězí vývar 250 ml
sůl, cukr
Knedlík:
změklé máslo 35 g
sůl
vejce 3 ks
mléko 250 ml
houska 2 ks
máslo 20 g
Postup
1

Přípravy omáčky: Na másle zpěňte cibuli, přidejte koření a chvilku restujte, přilijte pyré a vývar, osolte, přidejte cukr a alespoň hodinu nechte lehce probublávat na mírném plameni.

2

Omáčku propasírujte přes cedník, zahustěte strouhaným perníkem a nechte chvilku povařit. Podle chuti dosolte či oslaďte.

3

Příprava knedlíku: Na pánvi rozpusťte 20 g másla a opečte nakrájené housky. V míse utřete 35 g másla se solí, přidejte žloutky, promíchejte a přilijte mléko. Postupně zamíchávejte mouku a nakonec přidejte opečenou housku. Vyšlehejte tuhý sníh a lehce vmíchejte do směsi.

4

Hrnky vyložte potravinářskou fólií a naplňte směsí do 2/3 třetin. Dejte do horké vody a na středním plameni vařte přibližně půl hodiny. Zkuste test špejlí. Hotové knedlíky krájejte nití.

Rajská omáčka s karlovarským knedlíkem 2 Foto:

Rajská omáčka s karlovarským knedlíkem, foto: Kitchen and the City

Kitchen And The City - portrét Foto:

Představujeme Kitchen and the City!

Petra je máma dvou dospělých dcer a dvou pubertálních staffordů, která se provařila až ke svému blogu Kitchen and the City.

Miluje jednoduchou a rychlou kuchyni, ráda experimentuje s českou i světovou kuchynía v její ledničce vždycky najdete čerstvé suroviny a její tolik oblíbené chilli papričky.

Díky tomu, že se o své recepty ráda podělí, se vy můžete těšit na stálý přísun inspirace prošpikované zkušenostmi, kořeněné enthusiasmem a marinované láskou.

Foto portrétu: Benedikt Renč

Videa

reklama

reklama