Quinoový salát s křupavou cizrnou a brokolicí

Doba přípravy:
Počet porcí: 4
Quinoový salát s křupavou cizrnou a brokolicí Foto:
Quinoový salát s křupavou cizrnou a brokolicí
Foto: Vařte zdravě jako my

Quinoový salát s křupavou cizrnou a brokolicí je nejen zdravý, ale také ohromně dobrý a nabitý vitamíny. Semínka z granátového jablka a avokádo mu dodávají lehce exotický nádech.

Suroviny
vařená nebo konzervovaná cizrna 200 g
kari koření 0,5 lžičky
sušený česnek 0,5 lžičky
sůl
mletý kmín 1/4 lžičky
sušený tymián 1/4 lžičky
chilli 1/4 lžičky
citronová šťáva
quinoa 1,5 hrnku
voda 2 hrnky
semínka z granátového jablka 0,5 hrnku
Na pesto:
bazalkové listy 1 hrst
hladkolistá petržel 1 hrst
česnek 2 stroužky
citron 1 ks
sůl
kousek chilli papričky
Postup
1

Cizrnu vsypte do mísy a smíchejte s jednou lžící olivového oleje, kari kořením, sušeným česnekem, solí, pepřem, mletým kmínem, tymiánem a chilli. Takto marinované vhoďte do pánve.

2

Brokolici rozeberte na růžičky a přidejte k cizrně. Vše opékejte asi 10 minut, nakonec zastříkněte citronovou šťávou. Mezitím si připravte quinou.

3

Quinou uvařte v osolené vodě (trvá to asi 15 minut). Do mixéru vložte bazalkové listy, petrželku, česnek, citronovou šťávu a kůru, olivový olej, sůl, pepř a kousek chilli papričky.

4

Rozmixujte v pesto, které pak vmíchejte do uvařené quinoy. Opečenou cizrnu a brokolici vmíchejte do quinoy spolu se semínky z granátového jablka a ozdobte plátky avokáda.

Quinoový salát s křupavou cizrnou a brokolici Foto:

Quinoový salát s křupavou cizrnou a brokolicí, foto: Vařte zdravě jako my

Vařte zdravě jako my Foto: Vařte zdravě jako my

Nejoblíbenější dietní recepty

Může být zdravý životní styl zábava? Ano. A dá se vařit zdravě a dietně tak, aby vám jídlo vykouzlilo na tváři úsměv? Ano. Zkuste to jako Kristýna Ostratická a Petra Lamschová, které se o to snaží již několik let v magazínu Dieta a vždy se u toho pobaví a nasmějí.

Kristýna miluje netradiční kombinace zdravých chutí, Petra zase saláty a maso. A tak pro vás připravily výběr toho nejlepšího, co spolu uvařily, umixovaly a upekly. A přidaly ještě něco ze své kuchyně. Dochutily to vše dobrou náladou, dokořenily smíchem – a zdravá kuchařka plná skvělých receptů je tu. Zkuste vařit a ochutnávat s nimi.

Vydalo nakladatelství Mladá Fronta, 184 stran, 279 Kč

Videa

reklama

reklama