Quinoa s hovězími kuličkami v rajčatové omáčce

Doba přípravy:
Počet porcí: 4
Quinoa s hovězími kuličkami v rajčatové omáčce Foto:
Quinoa s hovězími kuličkami v rajčatové omáčce
Foto: Sweet pixel blog

Zázrak jménem quinoa už jistě znáte. Tentokrát si ji připravte jako úžasnou přílohu k masovým kuličkám a rajčatové omáčce.

Suroviny
quinoa 400 g
hovězí mleté maso 500 g
sušené oregano 2 lžíce
sůl
vejce 1 ks
česnek, rozmačkaný 4 stroužky
olivový olej 3 lžíce
cibule 1 ks
krájená rajčata v plechovce 600 g
třtinový cukr 1 lžička
čerstvé lístky bazalky 2 lžíce
Postup
1

Ve větší míse promíchejte hovězí maso, oregano, parmezán, vejce, 2 stroužky česneku a podle chuti osolte a opepřete. Masovou směs zpracujte a vytvořte kuličky. Odložte na 20 minut do ledničky.

2

V pánvi rozehřejte olej a několik minut (6–8) smažte masové kuličky, dokud nejsou lehce hnědé. Kuličky vyndejte z pánve a dejte stranou.

3

Quinou uvařte podle návodu na obalu.

4

Do pánve dejte nadrobno nakrájenou cibuli a restujte, dokud nezesklovatí. Přidejte rajčata, cukr a bazalku. Vařte asi 5 minut, poté do rajčatové omáčky dejte hovězí kuličky. Kuličky nechte v omáčce lehce prohřát.

5

Quinou podávejte s rajčatovou omáčkou a několika masovými kuličkami.

Quinoa s hovězími kuličkami v rajčatové omáčce Foto: Sweet pixel blog

Quinoa s hovězími kuličkami v rajčatové omáčce, Foto: Sweet pixel blog

 

Sweet pixel blogNejen sladké pokušení...

Sweet pixel blog je o propojení dvou mých vášní  jídla a fotografování. Jídlu se intenzivně a bez přestávek věnuji od léta roku 1985. K fotografování jsem se shodou šťastných okolností dostala o 25 let později a tato událost se zcela překvapivě a nečekaně stala významným mezníkem v mém životě.

Důležité jsou ty hodiny a dny, kdy se zavřu do kuchyně a připravuji, krájím, vařím, míchám, ochutnávám, peču, zdobím, upravuji, běhám se stativem v kuchyni, nadávám, clona, čas, krocení světla, odrazy, odlesky a cvak, cvak ... a nakonec, když se všechny pixely poskládají tak, jak jsem od začátku chtěla, a já pojídám výsledný produkt svého snažení, přijde přesvědčení, že takhle vypadá jeden z nejskvělejších koníčků vůbec... :-) Jana Klinkovská

Videa

reklama

reklama