Pusinkový ananasový dortík

Doba přípravy:
Počet porcí: 8
Pusinkový ananasový dortík Foto:
Pusinkový ananasový dortík
Foto: isifa.com

Tento dortík je lehký jako vánek. Na základní korpus naneste štědrou vrstvu ananasu a vše završte lehkou bílkovou pusinkou.

Suroviny
Na těsto:
máslo 75 g
Na náplň:
ananas ve šťávě, kousky 1 plechovka (425 g)
kukuřičný škrob 1 lžíce
vejce 2 ks
máslo 1 hrudka
Postup
1

Těsto na korpus: Mouku prosijte do mísy a vetřete máslo, potom přidejte 2 lžíce studené vody a vmíchejte ji do těsta. Uhněťte z těsta kouli, pak ji rozválejte na placku a vložte do formy. Dejte na 30 minut vychladit do ledničky.

2

Předehřejte troubu na 200 °C, u plynové na stupeň 6. Těsto vidličkou propíchejte a potom je vyložte fólií. Pečte 15 minut. Sundejte fólii a pečte dalších 8–10 minut, dokud těsto nezhnědne. Vyndejte z trouby a snižte teplotu na 150 °C, u plynové trouby na stupeň 2.

3

Náplň: Kousky ananasu dejte do hrnce a vařečkou je rozdrťte. Přidejte kukuřičný škrob a 2 lžíce šťávy a vymíchejte kašovitou hmotu. Na mírném ohni přiveďte do varu. Sundejte z ohně a hned vmíchejte žloutky a máslo. Dejte stranou.

4

Sněhová pusinka: Bílky ušlehejte dotuha. Všlehejte polovinu cukru, potom postupně po lžících přidejte zbytek cukru.

5

Náplň nalijte do korpusu ve formě, sněhovou hmotu naneste špachtlí na vršek a pečte 20–25 minut, dokud nebude lehce nahnědlá. Nechte alespoň hodinu vychladnout a podávejte třeba se šlehačkou.

Pusinkový ananasový dortík Foto:

Pusinkový ananasový dortík                                                                        Foto: isifa.com

 

Videa

reklama

reklama