Ptačí hnízda

Doba přípravy:
Počet porcí: 12
Ptačí hnízda Foto:
Ptačí hnízda
Foto: Johana Pošová

Sladká hnízdečka pro velikonoční vajíčka s překvapivě mnohovrstevnou chutí – to je něco pro mlsné jazyky velikonočních koledníků.

Suroviny
máslo na vymazání 1 lžíce
mléčná čokoláda 170 g
domácí máslový karamel (viz Tip) nebo hotové karamelové pecky na pečení 170 g
hladké arašídové máslo 220 g
čínské nudle (z pytlíku) 170 g
malá cukrová nebo želé vajíčka 36 ks
Postup
1

Důlky formy na muffiny důkladně vymažte máslem (ztuhlá hnízda pak půjdou mnohem lépe vyjmout).

2

Ve velké misce rozehřejte čokoládu a mléčný karamel nalámané na kousky, buď ve vodní lázni, nebo krátkými intervaly v mikrovlnce.

3

Rozpuštěnou čokoládu a karamel promíchejte s arašídovým máslem, až vznikne hladká homogenní směs.

4

Stěrkou nebo vařečkou vmíchejte nudle, až budou úplně pokryté. Lžící naneste do důlků formy a uprostřed vytlačte důlek. Nechte v ledničce ztuhnout, trvá to asi hodinu.

5

Hnízda opatrně vyjměte z formy – dají se dobře vyloupnout pomocí širšího nože na máslo – a naplňte cukrovými nebo želé vajíčky.

6

PRIMA TIP: Na domácí máslový karamel budete potřebovat 110 g másla, 120 ml kokosového oleje (můžete použít tlakově deodorizovaný, aby nevoněl tolik po kokosu, seženete ho v prodejnách se zdravou výživou), 220 g přírodního krupicového cukru a 1 lžičku vanilkového extraktu. Vše kromě vanilky nechte na mírném plameni rozehřát a stále míchejte, až začne směs téměř vřít. Plamen snižte a ještě chvilku promíchávejte, až se cukr zcela rozpustí a směs bude tekutá. Mimo oheň do ní vmíchejte vanilku a směs vlijte do pekáčku, vyloženého papírem na pečení. Karamel nechte ztuhnout a pak ho nalámejte na kousky. Máslový karamel je skvělý jako přísada do těst, třeba do sušenek nebo do náplní a drobenky. Teplem se znovu rozpustí. Uchovejte ho ve vzduchotěsné nádobě a v chladu.

Ptačí hnízda Foto: Ptačí hnízda, foto: Johana Pošová

Spoustu dalších sladkých i slaných receptů najdete v jarním čísle časopisu Prima FRESH:

Článek

Jarní koleda s Prima FRESH  Foto:

Užijte si jarní koledu s novým číslem časopisu Prima FRESH!

Zbrusu nové číslo časopisu Prima FRESH najdete v prodejní síti už od 9. března – a je plné receptů, které vám domů přivolají jaro.
Videa

reklama

reklama