Profiteroles plněné čokoládovým krémem

Doba přípravy:
Profiteroles plněné čokoládovým krémem  Foto:
Profiteroles plněné čokoládovým krémem
Foto: FTV Prima / Tomáš Svoboda

Nadýchané zákusky z odpalovaného těsta jsou v Čechách velmi oblíbené. Vždyť kdo by si nepochutnal na dobrém větrníku? Kuchař Martin Kincl tentokrát připravil trochu jinou verzi. Malé větrníčky plněné čokoládou budou hitem pro každou návštěvu.

Novou kulinární show sledujte každou neděli v 16.10 na Primě! Všechny recepty a bonusové materiály z pořadu Pečeme podle hvězd najdete ve speciálu:

Suroviny
voda 150 ml
olej 50 ml
vejce velikosti L 190 g (3 ks)
Náplň:
mléčná čokoláda 50 g
máslo 120 g
smetana 60 ml
Postup
1

V kastrůlku přiveďte k varu vodu a vmíchejte do ní mouku, důkladně míchejte dokud se na dně kastrůlku nezačne těsto lehce chytat (asi 1 minutu). Poté nechte za občasného zamíchání asi 10 minut vychladnout.

2

Poté přidejte 1 vajíčko, které rozmixujte s těstem, pak můžete přidat zbývající 2 vejce, které rozmixujte do těsta. Vytvoří se řidší těsto, které dejte do stříkacího sáčku.

3

Na plech s pečicím papírem stříkacím sáčkem tvarujte asi 4 cm široké a 2 cm vysoké bochánky. Pečte v troubě na 180 stupňů asi 30 minut.

4

Ve vodní lázni rozpusťte čokoládu, máslo a smetanu. Tuto důkladně promíchanou čokoládovou směs nechte lehce vychladit, poté dejte do stříkacího sáčku s ostrým náhubkem a plňte již vychladlé profiteroles.

5

Při podávání můžete dozdobit čerstvým ovocem, mátou a posypat moučkovým cukrem.

Profiteroles plněné čokoládovým krémem  Foto: Profiteroles plněné čokoládovým krémem; foto: FTV Prima/Tomáš Svoboda

Tento recept je z pořadu Pečeme podle hvězd, který můžete sledovat každou neděli od 16.10 na Primě. 

Všechny odvysílané epizody najdete na Primě PLAY.

Ve sedmé epizodě například odhalíte rodinné poklady z domácí kuchařky Alice Bendové a její maminky Zlaty Veselé. S diváky se podělily o větrníčky s krémem a pečené jehněčí kotletky se zeleninou.

Pečeme podle hvězd - 7.díl Foto: Pečeme podle hvězd 7.díl; foto: FTV Prima/Tomáš Svoboda

Videa

reklama

reklama