Popraskané sušenky

Doba přípravy:
Počet porcí: 25 ks
Popraskané sušenky Foto:
Popraskané sušenky
Foto: Kublanka.cz

Tyto popraskané sušenky jsou za 30 minut hotové a zbytek ušetřeného času můžete strávit například u televizní pohádky spolu s dětmi. :)

Suroviny
kvalitní kakao 50 g
mletá skořice 1/2 lžičky
minimálně 50% čokoláda, najemno nasekaná 50 g
rozpuštěné máslo, pokojové teploty 60 g
vejce, prošlehané 2 ks
vanilkový extrakt 1/2 lžičky
cukr moučka na obalení
Postup
1

Troubu si předehřejte na 200 °C.

2

Do mísy si prosejte hladkou mouku, kakao, kypřicí prášek a skořici. K prosáté směsi přimíchejte nasekanou čokoládu spolu s cukrem krupicí a dobře promíchejte.

3

Prošlehaná vejce smíchejte s vychladlým rozpuštěným máslem a vanilkovým extraktem, dobře prošlehejte, přilijte k sypkým surovinám a s pomocí dřevěné vařečky obě složky spojte.

4

Ze vzniklého těsta odebírejte kousky těsta (zarovnaná polévková lžíce), ze kterých vytvarujte kuličky, které obalte v cukru moučka. Pokládejte je na plech vyložený pečicím papírem ve zhruba 5 cm rozestupech.

5

Pečte v předehřáté troubě 10–12 minut. Upečené sušenky nechte vychladnout na plechu a skladujte je v uzavíratelné nádobě.

Popraskané sušenky 2 Foto:

Popraskané sušenky 3 Foto: Popraskané sušenky; foto: Kublanka.cz

Kublanka vaří doma

Kublanka je zkratka pro manžele Kubu a Blanku. Zatímco Blanka vymýšlí, vaří a fotí všechny recepty, tak Kuba je pro vás všechny testuje tím, že je sní. Avšak není na to sám a má dva skvělé pomocníky Adama a Matyáše. A tak Blanka vaří pro celou rodinu tak, aby všichni 3 chlapi byli šťastní, najezení a měla od nich chvilku klidu. Jejich vzájemné snažení můžete sledovat na food blogu www.kublanka.cz

V současnosti můžete na pultech knihkupců vidět kuchařku Kublanka vaří DOMA, kde je přes 70 zbrusu nových receptů, které nenajdete na blogu a jsou připraveny pouze pro tuto kuchařku.

Kuchařku můžete zakoupit například v Knižním klubu nebo v široké prodejní síti.

Kublanka medailonek Foto:

Videa

reklama

reklama