Pomerančová marmeláda

Doba přípravy:
Počet porcí: 2 sklenice
Pomerančová marmeláda  Foto:
Pomerančová marmeláda
Foto: Thinkstock

Marmelády z citrusů jsou především britskou doménou. Neobvyklá chuť v sobě spojuje sladkost, hořkost i nakyslost. Hodí se na tousty nebo palačinky a zvláštní akcent jí dodejte kouskem zázvoru, přidat lze citronovou šťávu nebo místo likéru vyzkoušejte trochu whisky. Skvělý nápad na jedlý dárek

Suroviny
pomeranče (500 g přírodní ovocné dužiny) 4–5 ks
želírovací cukr 1:1 500 g
pomerančový likér 0,02 l
Postup
1

Oloupejte kůru z jednoho pomeranče na velmi tenké proužky (pokud nemáte bio pomeranče, kůru předtím důkladně očistěte kartáčkem).

2

Do mixéru vložte 250 g ovocné dužiny bez pecek a rozsekejte najemno. Přendejte do hrnce, přidejte k dužině kousky kůry, zbylou část dužiny nakrájenou na malé kousky, želírovací cukr, likér a vařte za častého míchání po dobu 15 minut.

3

Zkontrolujte, zda marmeláda hezky zhoustla, a ihned vložte do čistých suchých sklenic, zašroubujte a obraťte víčkem dolů (nechte je v této poloze až do vychladnutí).

Pomerančová marmeláda  Foto: Thinkstock

Pomerančová marmeláda. Foto: Thinkstock

Thermomix

S Thermomixem to jde i jinak:

S tímto dokonalým pomocníkem bude příprava pomerančové marmelády vyžadovat pouze 10 minut vašeho času a Thermomix se postará o zbytek.

Navíc vás ušetří špinavého nádobí a poprskané kuchyně, protože v jedné nádobě zahřeje a namixuje směs dohladka, následně zamíchá i povaří a pak vás zavolá k hotovému. Na vás bude poté už jen nalít směs do sklenic a narovnat do spíže :)

Více informací a nápadů na vaření s Thermomixem najdete ZDE.

Videa

reklama

reklama