Pestrý salát s tuňákem

Doba přípravy:
Počet porcí: 4
Pestrý salát s tuňákem Foto:
Pestrý salát s tuňákem
Foto: Jednoduchá kuchyně

Když do následujícího salátu přidáte vařené brambory a vařené zelené fazolky, přiblížíte se francouzskému tradičnímu salade nicoise („niceskému salátu“). Na rozdíl od klasické verze se tato zakládá na bazalce a arugule.

Suroviny
bazalka 1 svazek
aragula (nebo rukola či roketa) 1 svazek
rajčata 2 ks
vejce, uvařená natvrdo 4 ks
steak tuňáka 450 g
rafinovaný olivový olej 2 lžíce
sherry nebo bílý vinný ocet 1/4 šálku
sůl
mletý černý pepř
Postup
1

Z lodyh bazalky otrhejte listy a z listů aruguly dolní konce. Oboje operete, odstřeďte dosucha a dejte do mísy poskytující spoustu prostoru na promíchání. Na zeleň naskládejte do kruhu klínky rajčat a čtvrtky vajec.

2

Rybí steak potřete rafinovaným olivovým olejem, vložte do pánve a na vysokém žáru opékejte asi 3 minuty po každé straně. (Steak můžete rovněž ugrilovat nad otevřeným ohněm, což si při posazení roštu kousek nad žhavé uhlíky vyžádá stejnou dobu.)

3

Tuňáka nakrájejte na tenké proužky a naskládejte na základ. Pokropte octem a extra panenským olivovým olejem, osolte, popepřete a vše zlehka, avšak dobře promíchejte. Hotový salát podávejte ihned.

Pestrý salát s tuňákem Foto: Jednoduchá kuchyně

Pestrý salát s tuňákem. Foto: Jednoduchá kuchyně

 

Jednoduchá kuchyně

Jednoduchá kuchyně

James Peterson

V nové kuchařce z nakladatelsví Ikar najdete více než 200 pokrmů, které za necelou hodinu servírujete na stůl. Bohatý pramen námětů pro zaneprázdněné domácí kuchaře a vynalézavé možnosti pro všední večeře, rychlé a snadné snídaně, pohoštění na party nebo dezerty vykouzlené na poslední chvíli.

Každodenní kuchařská rutina povznesená do říše vynikajících jídel, která nemusí být ani složitá ani časově náročná. S neocenitelnými obměnami šéfkuchaře může každý sebejistě nahradit obtížně dostupné přísady sortimentem, jenž má běžně po ruce.

Rady, jakými základními potravinami zásobit spíž, abyste si každodenní vaření usnadnili. Tipy, jakou nenahraditelnou kuchyňskou výbavu si pořídit. Zdroj inspirace pro všechny, kteří chtějí doma vařit jednoduše: pro nováčky i zkušené borce, lidi věčně v časové tísni i ty, kteří si mohou dovolit volné tempo, povahy ležérní i vážné.

Videa

reklama

reklama