Perníkové muffiny

Doba přípravy:
Počet porcí: asi 20 ks
Perníkové muffiny  Foto:
Perníkové muffiny
Foto: Johana Pošová / Moje sladká kuchařka

Litý perník na plech je asi nejjednodušším možným moučníkem. Vláčné a voňavé těsto se propůjčí k nejrůznějším úpravám a vždy se povede. Dali jsme mu tvar oblíbených muffinů a vznikla šikovná porce do ruky. Ke snídani, svačině, čaji i kávě.

Švestky uvnitř jsou příjemným překvapením, ale klíčovým trikem je přídavek povidel do perníkového těsta!

Suroviny
hladká mouka 280 g (2 hrnky)
cukr krupice 160 g (3/4 hrnku)
kypřicí prášek do perníku 1 sáček
vejce 1 ks
rostlinný olej 120 ml (1/2 hrnku)
mléko 120 ml (1/2 hrnku)
povidla 1 lžíce
med 1 lžíce
kakao 2 lžíce
vypeckované sušené švestky (předem namočené do rumu nebo čaje)
krystalový cukr na posypání
Postup
1

Všechny přísady kromě švestek promíchejte v míse. Troubu předehřejte na 180 °C.

2

Do každého důlku formy na muffiny (důlky můžete vyložit papírovými košíčky nebo kolečky pečicího papíru tak, aby přečnívaly) vlijte trochu těsta, vložte švestku a zalijte zbylým těstem, asi do dvou třetin výšky důlku. Posypte cukrem a pečte asi 20 minut, vyzkoušejte špejlí, jestli je těsto už propečené (na špejli by neměly ulpět vlhké drobky). Nechte chvíli vychladnout ve formě, pak vyklopte na mřížku k dochladnutí.

Perníkové muffiny  Foto:

Perníkové muffiny, foto: Johana Pošová / Moje sladká kuchařka

Moje sladká kuchařka

76 originálních receptů pro radost z pečení

Moje sladká kuchařka Foto:

Sedmdesát šest receptů, sedmdesát šest originálů. V této knize, první z edice Prima Fresh, najdete také předpisy na klasické cukroví, dorty, koláče či nepečené dezerty, ale každý z nich má něco navíc. Malý detail v postupu, vtipné zdobení, použití méně obvyklé suroviny. Maličkosti, ale pro výsledek mohou znamenat velký rozdíl (to je ostatně i krédo Prima Fresh).

Knížka, která je rozdělena do šesti kapitol, vám ale přináší i celou řadu úplně nových a často velmi neobvyklých receptů. Tato knížka je však zároveň pojata jako praktický manuál, ve kterém nechybí ani recepty na základní těsta, krémy a polevy. Navíc je zde prostor i pro vaše vlastní recepty, varianty a nápady.

Abychom vám pečení co nejvíc usnadnili, uvádíme recepty v klasických mírách a vahách a zároveň ve stále oblíbenějším „hrníčkovém“ modu.

Udělejte si radost, překvapte sebe i své blízké a přátele něčím neotřelým.

Vždyť život má být sladký!

Videa

reklama

reklama