Penne se sušenými rajčaty, rukolou a česnekem

Doba přípravy:
Počet porcí: 2
Penne se sušenými rajčaty, rukolou a česnekem Foto:
Penne se sušenými rajčaty, rukolou a česnekem
Foto: Tereza Pánková TASTY TALKINGS

Víte vše o penne? Penne se dělí na penne lisce a rigate. Varianta lisce je naprosto hladká; zato známé penne rigate mají vroubky. Ideálně se tyto těstoviny kombinují se zeleninovými omáčkami: široký dutý střed a vroubky udrží tekutou omáčku.

Typickým pokrmem, ve kterém najdete penne, je například pastitsio: těstoviny zapečené s mletým hovězím masem a bešamelovou omáčkou. Jedí ho lidé především v Řecku, na Kypru nebo v Egyptě. Název se prý odvodil od slova penna, což znamená pero nebo brko. Širší verzí penne jsou těstoviny pennoni.

Suroviny
těstoviny penne – celozrnné 200 g
sůl
Na omáčku:
česnek 2 stroužky
cherry rajčata oválná 10–15 ks
sušená rajčata 80–100 g
rukola 80 g
mletý pepř
Postup
1

Těstoviny uvařte podle návodu na obalu.

2

Na pánvi orestujte nadrobno nakrájený česnek, k němu přidejte na kostičky nakrájená cherry rajčata a nechte vše společně dusit. Až budou rajčata úplně rozvařená, pokrájejte na malé kousky sušená rajčata. Nasypte je do omáčky společně s rukolou a zamíchejte. Dochuťte čerstvě namletým pepřem.

3

Omáčku při přípravě nesolím, snad všechna sušená rajčata (co jsem zatím vyzkoušela) jsou hodně slaná.

Penne se sušenými rajčaty, rukolou a česnekem Foto:

Penne se sušenými rajčaty, rukolou a česnekem Foto:

Penne se sušenými rajčaty, rukolou a česnekem               Foto: Tereza Pánková TASTY TALKINGS

Tasty TalkingsVítejte u Tasty Talkings!

Jmenuji se Tereza Pánková a k psaní o jídle jsem začala tíhnout v prvním roce studia na vysoké škole. Tehdy jsem si uvědomila, že psané slovo a focení jsou pro mě to pravé! Nejlepší variantou k realizaci tohoto koníčku se nakonec stalo založení blogu! Ten můj se jmenuje TastyTalkings.com a najdete na něm recepty, články zaměřené na svět gurmánů a fotoreporty z cest. Psaní je zkrátka něco, čím bych se chtěla v budoucnu živit!

 

Videa

reklama

reklama