Penne Carbonara s cuketami podle Jamieho

Doba přípravy:
Počet porcí: 4
Penne Carbonara s cuketami  Foto:
Penne Carbonara s cuketami
Foto: JamieOliver.com

Carbonara je klasická omáčka na těstoviny se smetanou, slaninou a parmezánem. Zkuste její letní verzi obohacenou o křupavé cuketky a voňavý tymián. Můžete ji udělat i s jiným druhem těstovin, ale italské „mammas“ mi řekly, že penne jsou jediné originální (a kdo by se s nimi hádal?).

Suroviny
menší cukety 6 ks
těstoviny penne 500 g
vaječné žloutky 4 ks
šlehačka 100 ml
pancetta nebo slanina 12 silnějších plátků
tymián 6 snítek
mořská sůl
čerstvě namletý černý pepř
Postup
1

Ve velkém hrnci dejte vařit těstoviny v osolené vodě tak, aby byly al dente, tedy na skus.

2

Mezitím rozkrojte cukety podélně napůl, pokud jsou větší tak na čtvrtiny. Odstraňte vnitřní části se semínky a cukety nakrájejte šikmo na půlkolečka. Měly by mít zhruba stejnou velikost a tvar jako penne.

3

Do mísy dejte vaječné žloutky, přidejte smetanu a jednu plnou hrst strouhaného parmezánu a vše prošlehejte vidličkou. Lehce osolte a opepřete a dejte prozatím stranou.

4

Rozpalte tu největší pánev, co doma máte. Vlijte trochu olivového oleje a osmažte na něm pancettu nebo slaninu nakrájenou na proužky, dokud nebude křupavá a dozlatova opečená. Přidejte nakrájenou cuketu a čerstvě namletý pepř, s kterým nemusíte šetřit. Zasypte obranými a nasekanými lístky tymiánu a vše dohromady restujte, až cuketa mírně změkne a lehce zezlátne.

5

Teď nastane ta podstatná chvíle. Musíte pracovat rychle nebo místo krémové omáčky budete mít sražená míchaná vejce. Jakmile jsou těstoviny uvařené, slijte je, ale schovejte si trochu vody v níž se vařily. Těstoviny vsypte do pánve k cuketám a pánev odstavte z ohně! Vlijte schovanou vodu z těstovin a připravenou směs z vajec a smetany. Rychle promíchejte, už žádné vaření! Můžete maximálně přidat ještě trochu vody z těstovin, abyste dosáhli lesklé a krémové omáčky.

6

Na nic nečekejte a ihned podávejte zasypané zbylým parmezánem.

Penne Carbonara s cuketami  Foto: JamieOliver.com

Tento recept je z televizní série a kuchařské knihy Jamie vaří doma.

www.JamieOliver.com

Videa

reklama

reklama