Pečená mrkev s pestem z mrkvové natě

Doba přípravy:
Počet porcí: 2–4
Pečená mrkev s pestem z mrkvové natě Foto:
Pečená mrkev s pestem z mrkvové natě
Foto: Kublanka.cz

Svěží jarní recept, ve kterém má hlavní slovo obyčejná, ale skvělá mrkev. K ní už patří jen porce kuskusu a voňavé pesto z mrkvové natě. Chutné pesto totiž nemusí být jen z bazalky!

Suroviny
celozrnný kuskus 250 g
menší mrkev s natí 2 svazky
pepř, sůl
Pesto:
piniové oříšky nebo blanšírované mandle 3 lžíce
lístky bazalky hrst
mrkvová nať 2 hrsti
česnek 1 stroužek
nastrouhaný parmazán 2 lžíce
sůl
Postup
1

Troubu si předehřejeme na 190 °C. Mrkev zbavíme natě a dobře omyjeme pod tekoucí vodou. Nať ponecháme pro přípravu pesta.

2

Pokud jsou mrkve větší, podélně je rozřízneme. Dáme na plech vyložený pečicím papírem, osolíme, opepříme, pokapeme 2 lžícemi slunečnicového oleje a dobře prsty promícháme.

3

Dáme péct do předehřáté trouby na 35–40 minut. V průběhu pečení několikrát promícháme.

4

Mezitím si připravíme pesto. Piniové oříšky, česnek, hrst bazalky, sůl, 2 hrsti mrkvové natě dáme do mixéru a krátce promixujeme. Poté přidáme olivový olej a parmazán a znovu krátce promixujeme. Místo mixéru lze použít hmoždíř.

5

Těsně před dopečením mrkve si připravíme kuskus podle návodu na obalu. Připravený kuskus rozdělíme na čtyři talíře a poklademe je pečenou mrkví, kterou pokapeme připraveným pestem. Ihned podáváme.

Pečená mrkev s pestem z mrkvové natě 2 Foto: Pečená mrkev s pestem z mrkvové natě; foto: Kublanka.cz

Kublanka vaří doma

Kublanka.cz Foto:

Kublanka je zkratka pro manžele Kubu a Blanku. První jídlo, co Blanka Kubovi uvařila, bylo kuře na meruňkách. S díky jí to vrátil a ještě následující měsíc si z ní dělal legraci, jaká je to ale kuchařka. První partnerské jídlo a hned vlastní gól. To vážně nemohl tušit, jaký kulinářský talent právě objevil.

Nicméně dostala ještě šanci, až tak byl zamilován. A najednou se děly věci. Blanka s Kubou jsou již spolu 8 let. Kuře na meruňkách už mu nikdy neuvařila a naopak uvařila cokoliv si přál. A k reklamaci znovu nikdy nedošlo. Teda až na reklamaci jeho hmotnosti. Blanka uvaří všechno a Kuba všechno sní. Kuba je spokojený. Blanka je spokojená.

Jak jim to společné vaření jde je k vidění na www.kublanka.cz

Videa

reklama

reklama