Pečená brambora

Doba přípravy:
Počet porcí: 4
Pečená brambora Foto:
Pečená brambora
Foto: Kublanka.cz

Brambory se dají využít na x skvělých způsobů – kromě krémové kaše, tradičních vařených brambor a dalších pokrmů jsou velice populární plněné pečené brambory!

Článek

Hasselback brambory s konfitovaným česnekem Foto:

22 super receptů na oblíbené pečené brambory

Brambory jsou jednou ze základních surovin české kuchyně, a proto se není co divit, že je máme tak rádi ve všech podobách. Pomiňme protentokrát bramboráky, bramborové...
Suroviny
velké moučné brambory 4 ks
máslo 2 lžíce
čedar, najemno nastrouhaný 100 g
zelené olivy bez pecek 60 g
sušená rajčata v olivovém oleji 60 g
velká hrst rukoly
čerstvě mletý černý pepř
sůl
Postup
1

Troubu předehřejte na 200 °C. Brambory dobře kartáčkem umyjte pod studenou tekoucí vodou a na několika místech je napíchněte vidličkou.

2

Brambory rozložte na plech vyložený pečicím papírem a v předehřáté troubě je upečte doměkka (asi 40 minut). Mezitím nakrájejte sušená rajčata najemno a olivy přepulte.

3

Upečené brambory podélně nařízněte a prsty je jemně zmáčkněte tak, aby se otevřely.

4

Dovnitř každé brambory dejte 1/2 lžíce másla a vidličkou vnitřek opatrně rozšťouchejte. Potom přidejte najemno nastrouhaný čedar, který vidličkou vmíchejte do rozšťouchaných brambor.

5

Osolte, opepřete a brambory naplňte nakrájenými rajčaty a olivami. Dokončete lžící zakysané smetany a rukolou, kterou jemně zakápněte olejem ze sušených rajčat.

Pečená brambora 2 Foto: Pečená brambora; foto: Kublanka.cz

Kublanka vaří doma

Kublanka je zkratka pro manžele Kubu a Blanku. Zatímco Blanka vymýšlí, vaří a fotí všechny recepty, tak Kuba je pro vás všechny testuje tím, že je sní. Avšak není na to sám a má dva skvělé pomocníky Adama a Matyáše. A tak Blanka vaří pro celou rodinu tak, aby všichni 3 chlapi byli šťastní, najezení a měla od nich chvilku klidu. Jejich vzájemné snažení můžete sledovat na food blogu www.kublanka.cz

V současnosti můžete na pultech knihkupců vidět kuchařku Kublanka vaří DOMA, kde je přes 70 zbrusu nových receptů, které nenajdete na blogu a jsou připraveny pouze pro tuto kuchařku.

Kuchařku můžete zakoupit například v Knižním klubu nebo v široké prodejní síti.

Kublanka medailonek Foto:

Videa

reklama

reklama