Panenka zapečená v ochucené bramborové kaši

Doba přípravy:
Počet porcí: 3–4
Panenka zapečená v ochucené bramborové kaši Foto:
Panenka zapečená v ochucené bramborové kaši
Foto: V kuchyni vždy otevřeno

Už jste někdy zkusili panenku zapečenou v bramborové kaši? Ne? Tak rozhodně na nic nečekejte – tento recept je jednoduchý, ale neskutečně efektní!

Suroviny
vepřová panenka 1 ks
čerstvě drcený pepř
sůl
Kaše:
brambory typu B nebo C, oškrábané, nakrájené a uvařené v osolené vodě doměkka 1 kg
teplé mléko 100 ml
sušená rajčata, naložená v bylinkovém oleji s česnekem 1 hrst
nastrouhaný tvrdý sýr 100 g
čerstvý rozmarýn
Postup
1

Horké brambory rozšťoucháme s máslem dohladka, přilijeme mléko. Kaši neděláme úplně řídkou. Vmícháme do ní posekaná sušená rajčata, rozmarýn a nastrouhaný sýr.

2

Panenku ze všech stran osolte a bohatě opepřete. Opečte zprudka na oleji, aby se vytvořila hnědá kůrka a uvnitř zůstala syrová. Bude se ještě péct s kaší, takže opravdu opéct rychle a přendat doprostřed zapékací misky.

3

Po stranách naneste bramborovou kaši, můžete nějakou zdobičkou, aby to vypadalo hezky.

4

Vložte do trouby na 220 °C, pečte 15 minut a na posledních pár minutek můžete přepnout na gril.

Panenka zapečená v ochucené bramborové kaši 2 Foto: Panenka zapečená v ochucené bramborové kaši; foto: V kuchyni vždy otevřeno

V kuchyni vždy otevřeno Foto:

V kuchyni vždy otevřeno

Food blog V kuchyni vždy otevřeno vznikl v únoru 2014 a od té doby ho Andrea Motlíková plní recepty, které by měly být inspirací pro každého, kdo doma vaří pro svou rodinu, stejně jako autorka blogu.

V obsahu webu najdete především širokou nabídku rychlých večeří z české i světové kuchyně, předkrmy, polévky, ale i oblíbené moučníky nebo třeba recepty na domácí sirupy. Andrea používá hlavně sezonní a dostupné suroviny, spoustu z nich si pěstuje i na své zahradě.

Jak Andrea sama říká: „Na vaření mě baví to, že je to velice kreativní činnost. Někdo rád maluje, jiný háčkuje, prostě každý si najde to svoje naplnění v něčem jiném. A tahle moje záliba je myslím ku prospěchu i celé širší rodiny a doufám, že i ku prospěchu čtenářů mého blogu.“

Videa

reklama

reklama