Palačinky s jablky

Doba přípravy:
Počet porcí: 15 ks
Palačinky s jablky Foto:
Palačinky s jablky
Foto: Pěkně vypečený blog

Tyto palačinky si dejte s ovocem nebo nějakou dobrou marmeládou. Třeba taková meruňková je na palačinky úplně skvělá!

Recept

Palačinky plněné jablky ve slaném karamelu Foto:

Palačinky plněné jablky ve slaném karamelu

Palačinky nemusíte plnit jen marmeládou, i když je to známá klasika. Vyměňte ji za voňavá jablka ve slaném karamelu, budete se olizovat ještě druhý den! ;)
Suroviny
špaldová mouka (typ 630) 150 g
domácí vanilkový cukr 1 lžíce
vejce 3 ks
špetka soli
mléko 600 ml
voda 50 ml
máslo ghí nebo řepkový olej na smažení
cukr moučka na poprášení
Náplň:
střední jablka 5 ks
mletá skořice 1/2 lžičky
hřebíčky 2 ks
máslo 50 g
domácí vanilkový cukr 1 lžíce
trochu citronové šťávy
hrst lehce nasekaných vlašských ořechů (nasucho opražených)
Postup
1

Do velké mísy nalijte mléko, za stálého míchání přisypávejte oba druhy mouky, přidejte sůl, cukr, vejce (důkladně rozmíchejte) a nakonec přidejte vodu.

2

Těsto nechte odpočinout 5 minut. Během této doby může lehce zhoustnout. Pokud se vám bude zdát hodně husté, můžete přidat trošičku vody nebo mléka.

3

Připravte si dvě pánve. Na každou dejte kousek másla ghí, případně trochu řepkového oleje, a nechte rozehřát. Poté tuk rozetřete po pánvičkách a můžete smažit.

4

Během smažení rozetřete po pánvi olej či máslo ještě několikrát (vždy v opravdu malém množství) podle potřeby. Hotové palačinky skládejte na talíř jednu na druhou.

5

Před podáváním si připravte náplň (touto dávkou naplníte 4 palačinky).

6

Jablka oloupejte, zbavte jádřinců a nakrájejte na kostky. V míse je zakápněte citronovou šťávou, přidejte cukr, skořici a vše společně promíchejte.

7

V hrnci rozehřejte máslo, přidejte jablka a přihoďte dva hřebíčky. Jablka takto nechte chviličku „dusit“. Záleží na druhu jablek, kolik v sobě mají šťávy a jak moc jsou tvrdá (musíte dát pozor, abyste z nich neměli kaši).

8

Těm mým stačily 3 minuty a byla hotová. Odstraňte hřebíčky a vmíchejte do jablek opražené vlašské ořechy. Palačinky naplňte, zaviňte a zaprašte moučkovým cukrem. Výborné jsou i s jakoukoli marmeládou.

Palačinky s jablky 2 Foto: Palačinky s jablky; foto: Pěkně vypečený blog

Pěkně vypečený blog Foto: Pěkně vypečený blog 

... aneb peču ráda pro svého muzikanta

Můj Pěkně vypečený blog je zaměřený zejména na sladké pečení, kterým dokážu provonět náš dům i několikrát týdně. Inspiraci čerpám například z receptů mých babiček, ale i bulharské rodiny mého muzikanta, díky které jsem začala objevovat nové chutě a poznávat tradiční balkánské pokrmy. Zároveň ráda zkouším nové moderní recepty, které s nadšením ochutnává naše početná rodina. Tím prvním a největším ochutnávačem, je vždy můj muzikant, protože jak už v podtitulu blogu zní ... peču hlavně pro něj.

Lucie Arichteva, 33 let

Videa

reklama

reklama