Osvěžující melounový salát

Doba přípravy:
Počet porcí: 6
Osvěžující melounový salát	 Foto:
Osvěžující melounový salát
Foto: Olivová kuchařka

Pro někoho možná netradiční kombinace sladkého melounu s olivami, cibulí a slaným sýrem. Věřte ale, že se jedná o jediněčnou osvěžující lahůdku.

Suroviny
meloun 1/2 ks
červená cibule 2 ks
sýr feta 200 g
černé vypeckované olivy 100 g
extra panensnký olivový olej 3 lžíce
bazalka 3 stonky
sůl
Postup
1

Meloun nakrájejte na plátky, odstraňte semínka, pokrájejte na kostky a vložte do mísy. Přidejte nadrobno nakrájenou cibuli, kostičky sýra a rozpůlené olivy. Osolte, opepřete a smíchejte s olivovým olejem.

2

Dobře vychlaďte a před podáváním posypte sekanou bazalkou.

3

Nejlépe chutná s celozrnným pečivem.

Olivová kuchařkaOlivová kuchařka

Snažíte se používat olivový olej, protože víte, že je zdravý, ale tápete, který je ten pravý? Chybí vám srozumitelné informace a dobré rady? Anebo prostě jen rádi experimentujete v kuchyni?

Olivy a olivové oleje nabízejí nepřeberné možnosti využití. V Olivové kuchařce najdete mnoho receptů, praktických informací a především rady a tipy, jak jejich potenciálu co nejefektivněji využít. Recepty využívají kvalitních ingrediencí – např. kozí a ovčí sýr, bylinky, zeleninu. Důraz je kladen na to, aby suroviny byly dostupné na českém trhu. Recepty mají spočítanou energetickou hodnotu a obsah cholesterolu.

Kromě olivových receptů najdete i užitečné informace o tom, jak se dá používáním olivového oleje účinně bojovat proti zdravotním i kosmetickým potížím či jak jej využít v domácnosti.

Knihu vydalo nakladatelství Smart Press a seženete jí v knihkupectvích za 249 Kč.

Videa

reklama

reklama