Ostružinovo-malinový likér

Doba přípravy:
Počet porcí: 4 lahvičky po 250 ml
Ostružinovo-malinový likér Foto:
Ostružinovo-malinový likér
Foto: Likéry od jara do zimy

Ve většině zemí jsou oblíbené likéry z tamních sezonních plodin. Sladká tečka s chutí lesního ovoce může sloužit jako netradiční dezert pro dospělé po dobrém obědě. Domácí likér může sloužit i jako vděčný jedlý dárek.

Článek

Špaldový koláč s příchutí čaje Matcha Foto:

Vychutnejte si léto s nejlepšími recepty z ostružin

Ostružiny jsou znamením vrcholného léta. Krásné a velmi efektní plody jsou ozdobou každého dezertu, jejich mírně nakyslá chuť skvěle vyváží sladkost koláčů a můžete z nich...
Suroviny
ostružiny 500 g
maliny 100 g
cukr 375 g
vodka 1 litr
Postup
1

Maliny a ostružiny přeberte, omyjte, osušte a najemno rozdrťte vidličkou. Potom je propasírujte jemným sítem.

2

Vzniklou šťávu smíchejte s cukrem a dejte do čisté sklenice s klipem.

3

Přilijte vodku, sklenici uzavřete a silně protřepte.

4

Nechte 3 týdny vyluhovat na tmavém místě. Občas protřepte.

5

Naloženou směs přefiltrujte přes jemnou bavlněnou látku. Likér napňte do čistých lahviček a uložte na tmavém a chladném místě.

Likéry od jara do zimy Foto: Likéry od jara do zimy z našich zahrad, luk a lesů

Susanne Oettleová 

Kniha seznamuje s nejušlechtilejšími vůněmi a chutěmi domácích likérů z ovoce, bylinek a koření. Zkušená bylinkářka Susanne Oettleová ukazuje, jak si sami můžeme jednoduše vykouzlit svůj vlastní likér ze surovin, které se nacházejí kolem nás, ve všech ročních obdobích.

Představuje téměř 50 tradičních rodinných i nově vyladěných receptur na klasické i nevšední likéry, od bezového přes jedlový a ostružinový až po likéry z pečených jablek či lískových oříšků. Dává i cenné rady týkající se výběru plodů a bylinek, správného nakládání do různých druhů alkoholu a přiměřené doby a místa zrání. Především ale učí, jak si vychutnat lahodné nápoje všemi smysly, a nabízí jedinečnou inspiraci pro vlastnoruční výrobu přírodních likérů v domácí kvalitě, bez přidaných látek či konzervantů.

Videa

reklama

reklama