Ostrá polévka se zastřeným vejcem

Doba přípravy:
Počet porcí: 6
Ostrá polévka se zastřeným vejcem  Foto:
Ostrá polévka se zastřeným vejcem
Foto: Marek Kučera

Její ostrý chuťový akcent, daný thajskou chilli omáčkou sriracha, zázvorem i česnekem, je sám o sobě nezapomenutelný, ale zastřené vejce, to je vážně bomba!

Suroviny
sezamový olej 2 lžíce
ostrá chilli omáčka sriracha 2 lžíce
malá cibule, oloupaná a nakrájená 1 ks
malé rajče 1 ks
oloupaný a nastrouhaný zázvor 1 lžíce
česnek, oloupaný a rozdrcený 5 stroužků
sušený granulovaný česnek 1/2 lžičky
voda 1/2 litru
zeleninový vývar 1 litr
rýžový ocet 1 lžička
nudle ramen 3 balíčky
nakrájená jarní cibulka 1/2 hrnku
makrájený čerstvý koriandr 1/2 hrnku
sůl
čerstvě namletý pepř
pošírovaná vejce 6 ks
Postup
1

V hrnci rozehřejte olej a chilli omáčku. Vsypte cibulku a rajče, poduste za občasného zamíchání asi 4 minuty. Přidejte zázvor, oba druhy česneku a smažte 2 minuty.

2

Zalijte vodou a tento základ polévky rozmixujte. Vlijte vývar, sójovou omáčku, ocet a na mírném plameni 8 až 10 minut povařte. Osolte a opepřete podle chuti, vmíchejte nudle, povařte 2 až 3 minuty, vsypte cibulku, polévku rozlijte do misek, navrch posaďte pošírované vejce a posypte lístky koriandru.

3

Prima tip: Pošírovaná (zastřená) vejce se vaří v mírně vroucí osolené vodě s přidanou lžičkou octa. Syrové vejce se vyklepne do misky nebo naběračky, voda v hrnci se vařečkou roztočí jako vír a vejce se do ní nechá opatrně sklouznout. Naběračkou se pak bílek opatrně přehrne přes žloutek a po minutě nebo dvou se vejce děrovanou naběračkou vyjme z vody. Nejmodernější způsob využívá fólii na potraviny – kus se jí vloží do hrnečku, do ní se vyklepne vejce, fólie se zaváže a ponoří na cca 2 minuty do mírně vroucí vody.

Ostrá polévka se zastřeným vejcem  Foto:

Ostrá polévka se zastřeným vejcem, foto: Marek Kučera

Další báječné recepty na originální hřejivé polévky najdete v novém čísle časopisu Prima FRESH, které je právě v prodeji:

Článek

Prima FRESH - podzim 2015  Foto:

Užijte si podzimní sklizeň s novým číslem časopisu Prima FRESH!

Dny se zkracují, po ránu se na loukách povalují chuchvalce mlhy a noci začínají přinášet chlad, který připomíná, že léto skutečně končí. Tahle chvíle si žádá oprášit...
Videa

reklama

reklama