Oopsie – bezlepkové placky

Doba přípravy:
Počet porcí: 9 ks
Oopsie - bezlepkové placky Foto:
Oopsie - bezlepkové placky
Foto: Hodně domácí

Pokud hledáte zajímavou alternativu chleba, vyzkoušejte tyto zdravé a bezlepkové placičky. Skvěle chutnají s pestem nebo různými pomazánkami. A příprava je opravdu snadná!

Článek

16 receptů na placky a placičky Foto:

16 receptů na placky a placičky

Proč máme tak rádi jídla, která se servírují v podobě placek či placiček? Je v tom jistě vzpomínka na dětství – pizza, lívance, bramboráky či karbanátky jsou oblíbená...
Suroviny
vejce 3 ks
žervé/lučina 100 g
sůl
prášek do pečiva bez fosfátů 1/2 lžičky
Postup
1

Troubu předehřejte na 160 °C.

2

V jedné míse vyšlehejte bílky se solí v tuhý sníh. V druhé míse vyšlehejte žloutky s lučinou a kypřicím práškem a obojí opatrně promíchejte.

3

Polévkovou lžící naneste na plech s pečicím papírem 9 placiček a pečte přibližně 20 minut, dokud nezezlátnou. Troubu při pečení neotvírejte!

Oopsie - bezlepkové placky 2 Foto: Oopsie – bezlepkové placky; foto: Hodně domácí

Hodně domácí blog

Hodně domácí - portrét Foto:

Svůj život jsem zasvětila fotografii. Fotím převážně lidi. Reklamy, svatby, rodinné focení, někdy i produktovou fotografii.

Během mé kariéry mě však dohnal můj životní styl a začala jsem mít zdravotní problémy. Měla jsem pocit, že možná už nebudu moct ani pracovat a to mě natolik vyděsilo, že jsem se rozhodla změnit život a stravovací návyky od základu. Mám rodinu, o kterou mě baví se starat, vařit jim domácí jídlo a tím je motivovat k tomu, aby se vydali stejnou cestou. Je to přesně tak, jak se říká : "Láska prochází žaludkem a jste to, co jíte."

Proto jsem se rozhodla, že se s vámi na blogu Hodně domácí podělím o mé recepty, které jsou jednoduché, nevyžadují příliš mnoho času a jsou především zdravé. Tedy většina.

Užijte si jich, stejně tak jako života!

Videa

reklama

reklama