Okurkovo-limetková granita

Doba přípravy:
Počet porcí: 4-6
Okurkovo-limetková granita Foto:
Okurkovo-limetková granita
Foto: kuchařka Mražené dezerty

Sladké a voňavé pohlazení – to je přesně to, co potřebujete v horkých letních dnech. Pokud chcete, přidejte do granity během vaření hrst čerstvé máty a vyjměte ji těsně před tím, než šťávu přelijete společně s nakrájenou okurkou do mixéru.

Suroviny
voda 250 ml
limety 3 ks
salátová okurka 1 ks (370 g)
plátky limetky na ozdobu 4-6 ks
Postup
1

V hrnci rozmíchejte ve vodě cukr a zahřívejte ho za občasného míchání na středním stupni. Mezitím omyjte jednu limetu, osušte ji a najemno nastrouhejte do cukrového rozvaru kůru. Zahřívejte, až se cukr rozpustí. Zvyšte teplotu a nechte přejít varem.

2

Ze všech limet vymačkejte šťávu, měli byste získat 125 ml. Vmíchejte ji do cukrového rozvaru a nechte ho zchladnout.

3

Mezitím oloupejte okurku, podélně ji rozřízněte a lžičkou vydlabejte semínka. Dužinu nakrájejte na kostičky a vložte je do mixéru. Přidejte vychlazenou šťávu a rozmixujte na hladké pyré.

4

Vlijte ho na mělký kovový plech, vložte do mrazáku a každých 30 minut směs promíchejte, až bude napůl zmrazená. Trvá to zhruba 3 hodiny. Zakryjte a uložte do mrazáku na 8–24 hodin.

5

Před podáváním vytáhněte plech s granitou a naškrábejte ji pomocí vidličky. Jemné krystalky ledu nabírejte lžící na zmrzlinu a rozdělte do sklenic. Ozdobte plátkem limety.

PRIMA TIP: Sklenice můžete před podáváním vychladit v lednici nebo vložit na 15 minut do mrazáku. Granita bude tát pomaleji. Můžete ji použít i jako základ pro osvěžující koktejl – doplňte ji vodkou nebo ginem.

Mražené dezerty Foto:

MRAŽENÉ DEZERTY

Vytvořte si doma vlastní zmrzlinárnu a potěšte svou rodinu a přátele lahodnými mraženými dezerty. Díky této kuchařce s více než 60 recepty na různé sorbety, zmrzliny, granity a pěny to snadno zvládnete.

Inspirujte se tipy na poháry, sendviče, koktejly a další způsoby podávání ledového osvěžení. Zmrzliny nemusí být jen ovocné či smetanové, objevte například pikantní dýňovou, medovo-citronový mražený jogurt nebo karamelky brownies nebo karamelovou omáčku s alkoholem!

Zmrzlinová sezona začíná – vychutnejte si ji naplno!

Nakladatelství Omega.

Videa

reklama

reklama