Obrácená buchta s mirabelkami

Doba přípravy:
Počet porcí: 10–12
Obrácená buchta s mirabelkami Foto:
Obrácená buchta s mirabelkami
Foto: Sweet pixel blog

Tato buchta se zaručeně stane hitem vašeho kuchařského repertoáru. Je krásně vláčná a mirabelky jí dodávají svěží sladko-kyselou chuť.

Suroviny
mirabelky 2 větší hrsti
červené víno 8 lžic
změklé máslo 150 g
mletý zázvor 1 lžíce
mletá skořice 1 lžička
mletý hřebíček 1/4 lžičky
sůl 1 špetka
jedlá soda 1 lžička
med 125 ml
velké vejce 3 ks
třtinový cukr 4 lžíce
Postup
1

Troubu předehřejte na 180 °C. Mirabelky přepulte a vypeckujte. V pánvi rozehřejte 2 lžíce másla se 3 lžícemi krupicového cukru. Mirabelky opékejte na této směsi 2 minuty z každé strany a poté dejte stranou.

2

Do pánve přidejte víno a zbytek krupicového cukru. Vařte, dokud nevznikne sirup.

3

Koláčovou formu vymažte máslem, na dno nalijte připravený sirup a vyskládejte vedle sebe řezem dolů mirabelky.

4

V míse smíchejte mouku, zázvor, skořici, hřebíček a sůl. V hrnečku promíchejte jedlou sodu se dvěma lžícemi horké vody.

5

Ve druhé míse vyšlehejte zbytek másla s cukrem do pěny a postupně přidávejte vejce, med, polovinu ochucené mouky, pastu z jedlé sody a nakonec zbylou mouku. Tímto těstem přelijte mirabelky a dejte do trouby na 25 minut.

6

Troubu ztlumte na 160 °C a dopékejte ještě 20 minut. Hodinku nechte chladit ve formě a pak vyklopte dnem vzhůru na talíř.

7

Sweet pixel blogNejen sladké pokušení...

Sweet pixel blog je o propojení dvou mých vášní  jídla a fotografování. Jídlu se intenzivně a bez přestávek věnuji od léta roku 1985. K fotografování jsem se shodou šťastných okolností dostala o 25 let později a tato událost se zcela překvapivě a nečekaně stala významným mezníkem v mém životě.

Důležité jsou ty hodiny a dny, kdy se zavřu do kuchyně a připravuji, krájím, vařím, míchám, ochutnávám, peču, zdobím, upravuji, běhám se stativem v kuchyni, nadávám, clona, čas, krocení světla, odrazy, odlesky a cvak, cvak ... a nakonec, když se všechny pixely poskládají tak, jak jsem od začátku chtěla, a já pojídám výsledný produkt svého snažení, přijde přesvědčení, že takhle vypadá jeden z nejskvělejších koníčků vůbec... :-) Jana Klinkovská

Videa

reklama

reklama