Nudlový salát s květákem a cukrovým hráškem

Doba přípravy:
Počet porcí: 3
Nudlový salát s květákem a cukrovým hráškem  Foto:
Nudlový salát s květákem a cukrovým hráškem
Foto: Kuchařinka.cz

Pokud se chystáte s přicházejícím jarem odlehčit jídelníček, máme pro vás recept na nevšední salát z domácích nudlí se zeleninou v lehce asijském střihu.

Suroviny
menší květák 1 ks
cukrový hrášek 200 g
mladá cuketa 1 ks
čerstvý zázvor 2cm kousek
chilli pasta 2 lžíce (nebo podle chuti)
česnek 1 stroužek
rýžový ocet 1 lžíce
čerstvý koriandr 1 hrst
domácí vaječné nudle 2 hrsti
Postup
1

Jako první dejte vařit osolenou vodu. Na soli nešetřete a na každý litr dejte zhruba půl lžíce soli. Omyjte květák a prostě ho jednoduše nakrájejte na kostičky a hoďte ho do vroucí vody. Cukrový hrášek omyjte a hoďte ke květáku. Nakonec omyjte cuketku, nakrájejte na tenké nudličky a přihoďte ji ke květáku a hrášku.

2

Do velké misky nastrouhejte zázvor, prolisujte česnek, chilli pastu a nalijte sójovku a rýžové víno. Zamíchejte. Slijte zeleninu a hoďte ji do zálivky. Promíchejte se zálivkou.

3

Do hrnce po zelenině nalijte novou vodu, osolte a dejte vařit nudle. Mezitím, co se vaří nudle, rozklepněte vedle na rozpálenou pánev dvě nebo tři vajíčka a nechte je udělat tak, jak je máte rádi.

4

Jakmile jsou nudle hotové, slijte je a zamíchejte k zelenině. Přidejte čerstvý koriandr a znovu zamíchejte. Servírujte do hlubokého talíře a navrch položte sázené vejce.

Nudlový salát s květákem a cukrovým hráškem  Foto:

Nudlový salát s květákem a cukrovým hráškem, foto: Petra Novotná - Kuchařinka.cz

Kuchařinka II

Seznamte se s Kuchařinkou

Jmenuji se Petra Novotná a přiznávám, že nejsem vyučená kuchařka, ale jsem osoba s láskou k vaření. Jsem ale i máma, grafička a teď už i blogerka a mám neodolatelnou touhu vám ukázat, že vaření není tak těžké, jak se někomu může zdát a že používání základních surovin, kvalitního masa, zeleniny a trochu i hlavy může nakonec vést k tomu, že se budete cítit ještě o něco lépe...

… takže vařím, peču a třeba griluju . A přesně to, na co mám chuť já, moje děti nebo můj muž. Někdy jen proto, že se potřebuju trochu zrelaxovat nebo vyzkoušet něco nového. Své výtvory pravidelně sdílím na blogu Kuchařinka.cz.

Videa

reklama

reklama