Nektarinkový koláč

Doba přípravy:
Počet porcí: 3 menší koláče
Nektarinkový koláč Foto:
Nektarinkový koláč
Foto: Pěkně vypečený blog

Pokud chcete zazářit nějakým nevšedním dezertem, vyzkoušejte tento nektarinkový koláč. Nejenže vypadá skvěle, ale i báječně chutná.

Suroviny
cukr krupice 1 lžíce
sůl 1 lžička
vejce 1 ks
jablečný ocet 1 lžička
studená voda 5 lžic
máslo 170 g
lupínky mandlí 1/3 hrnku
Na potření:
vejce 1 ks
mléko 1 lžíce
Na náplň:
nektarinky 5 ks
kukuřičný škrob 1,5 lžíce
domácí vanilkový cukr 2 lžíce
broskvová nebo meruňková marmeláda 3 lžíce
pár lístků čerstvé máty
Postup
1

Prosejte mouku, kterou smíchejte se solí a cukrem. Zapracujte máslo a ručně vytvořte drobenku, přidejte vejce, vodu a nakonec ocet. Vypracujte hladké těsto, které pak v potravinářské fólii nebo sáčku nechte minimálně hodinu odpočívat v lednici.

2

Mezitím si připravte nektarinkovou náplň. Nektarinky omyjte a nakrájejte na tenké měsíčky. Ve velké míse je opatrně smíchejte s cukrem a kukuřičným škrobem. Takto je nechte 10 minut odpočívat. Připravte si dva velké plechy, které vyložte pečicím papírem a troubu předehřejte na 170 °C.

3

Po vytažení z lednice rozdělte těsto na tři stejné části, kdy na moukou posypané ploše vyválejte každou na zhruba půlcentimetrovou placku. Na střed každé placky rozprostřete po jedné lžíci marmeládu a na ni naskládejte nektarinky, poté těsto na okrajích zaviňte. Okraje potřete rozšlehaným vejcem smíchaným s mlékem a ozdobte lupínky mandliček. Pečte 35 minut. Po vytažení a vychladnutí posypte cukrem a ozdobte lístky máty.

Nektarinkový koláč Foto:

Nektarinkový koláč Foto:

Nektarinkový koláč, foto: Pěkně vypečený blog

 

Pěkně vypečený blog Foto: Pěkně vypečený blog 

... aneb peču ráda pro svého muzikanta

Můj Pěkně vypečený blog je zaměřený zejména na sladké pečení, kterým dokážu provonět náš dům i několikrát týdně. Inspiraci čerpám například z receptů mých babiček, ale i bulharské rodiny mého muzikanta, díky které jsem začala objevovat nové chutě a poznávat tradiční balkánské pokrmy. Zároveň ráda zkouším nové moderní recepty, které s nadšením ochutnává naše početná rodina. Tím prvním a největším ochutnávačem, je vždy můj muzikant, protože jak už v podtitulu blogu zní ... peču hlavně pro něj.

Lucie Arichteva, 33 let

Videa

reklama

reklama