Naložený pikantní Vysočan z Horácka

Doba přípravy:
Počet porcí: 2
Naložený pikantní Vysočan z Horácka  Foto:
Naložený pikantní Vysočan z Horácka
Foto: archiv Sedlčanský Hermelín

Dobře naložený sýr je skvělá chuťovka, kterou si vychutnáte k pivu i k vínu. Zkuste pikantní verzi s oblíbeným salámem, tohle je dokonalá chlapská lahůdka!

Článek

Hanácká nálož s fazulou a čočkou  Foto:

13 receptů na neodolatelně dobré nakládané sýry

Nakládané sýry mají v tuzemsku velkou tradici... Vždyť dobře naložený hermelín je stálicí v nabídce mnoha hospod jako oblíbená chuťovka k pivu. Nakládat se ale dají téměř...
Suroviny
Sedlčanský Hermelín pikantní 2 ks
na tenko nakrájená kolečka Vysočiny 50 g
nakládaný celer 100 g
jarní cibulka 2 ks
rajský protlak 2 lžíce
beraní rohy – čerstvé nebo předem naložené 3 ks
sůl 1 lžička
celý pepř 4 barev 1 lžička kuliček
Postup
1

Hermelíny podélně překrojte a z obou stran jen potřete rajským protlakem, poté přidejte několik koleček salámu a zaklapněte. Nechte chvíli odpočívat při pokojové teplotě.

2

Jarní cibulku očistěte a nakrájejte na silnější proužky. Chilli papričku opravdu najemno a pozor na oči! Pokud použijete čerstvý celer, také jej očistěte a nastrouhejte nahrubo. Nakládaný celer sceďte z láku, ale nechte i trochu šťávy v něm.

3

Do předem očištěné sklenice začněte postupně vkládat ingredience. Nejdříve nastrouhaný celer spolu s jarní cibulkou, poté odpočatý sýr, beraní roh a chilli papričku. Prosolujte a opepřete.

4

Jakmile je sklenice plná, ne úplně po okraj, zalijte řepkovým olejem, který je právě pro Horácko jako takové nejvyužívanějším, díky řepce olejné, která se zde hojně pěstuje.

5

Sklenice řádně zaklapněte, nechte 2–3 dny uležet a konzumujte. Tento pálivě a až aromaticky naložený horácký Vysočan nejvíc koštuje na pořádném krajíci chleba potřeném vrstvou domácího másla a pro fajnšmejkry se sklenicí podmáslí k tomu na vyvážení pikantnější chutě.

Naložený pikantní Vysočan z Horácka  Foto: Naložený pikantní Vysočan z Horácka , Foto: archiv Sedlčanský Hermelín

Videa

reklama

reklama