Nakládaný slaný sýr

Doba přípravy:
Počet porcí: 4
Nakládaný slaný sýr Foto:
Nakládaný slaný sýr
Foto: Olivová kuchařka

Naložte si doma slaný sýr se šalvějí a chilli. Využít ho potom můžete jako super chuťovku na večírek, ale i jako hezký a praktický dárek.

Suroviny
sýr feta nebo balkánský sýr 300 g
česnek 4 stroužky
šalvěj 2 snítky
černý pepř 15 kuliček
Postup
1

Sýr nakrájíme na větší kostky. Oloupané stroužky česneku povaříme 1 minutu ve vodě a osušíme. Do sklenice dáme jednu vrstvu sýra, 3 lístky šalvěje, stroužek česneku, 5 kuliček pepře a několik koleček papričky. Toto opakujeme do naplnění sklenice.

2

Vše zalijeme olejem a hermeticky uzavřeme. Necháme týden marinovat na tmavém a chladném místě.

3

Sýr používáme do salátů, na těstoviny, na pizzu nebo jako chuťovku s chlebem.

4

PRIMA TIP: Ochucený olej můžeme využít do salátových zálivek, na opékání masa a ryb nebo jednoduše na pokapání čerstvého chleba.

Nakládaný slaný sýr Foto: Olivová kuchařka

Nakládaný slaný sýr. Foto: Olivová kuchařka

Olivová kuchařkaOlivová kuchařka

Snažíte se používat olivový olej, protože víte, že je zdravý, ale tápete, který je ten pravý? Chybí vám srozumitelné informace a dobré rady? Anebo prostě jen rádi experimentujete v kuchyni?

Olivy a olivové oleje nabízejí nepřeberné možnosti využití. V Olivové kuchařce najdete mnoho receptů, praktických informací a především rady a tipy, jak jejich potenciálu co nejefektivněji využít. Recepty využívají kvalitních ingrediencí – např. kozí a ovčí sýr, bylinky, zeleninu. Důraz je kladen na to, aby suroviny byly dostupné na českém trhu. Recepty mají spočítanou energetickou hodnotu a obsah cholesterolu.

Kromě olivových receptů najdete i užitečné informace o tom, jak se dá používáním olivového oleje účinně bojovat proti zdravotním i kosmetickým potížím či jak jej využít v domácnosti.

Knihu vydalo nakladatelství Smart Press a seženete jí v knihkupectvích za 249 Kč.

Videa

reklama

reklama