Míchaná vajíčka s lososem

Doba přípravy:
Počet porcí: 4
Míchaná vajíčka s lososem Foto:
Míchaná vajíčka s lososem
Foto: Kublanka.cz

Připravte si míchaná vajíčka podle známého anglického kuchaře Hestona Blumenthala.

Suroviny
vejce 14 ks
plnotučné mléko 50 g
máslo, na kostičky 40 + 125 g
sůl
uzený losos, na nudličky 100 g
krajíce kváskového chleba 4–8 ks
Postup
1

Nejdříve si připravte hnědé máslo. Do malého hrnce dejte 125 g másla, které nechte za stálého míchání na mírném ohni rozpustit.

2

Máslo nechte vařit až do okamžiku, kdy získá krásné oříškové aroma a barva bude zlatavě hnědá (15–20 minut). V tomto okamžiku musíte máslo ihned stáhnout z ohně a s pomocí papírového kávového filtru ho přecedit do tepelně odolné nádoby.

3

V tepelně odolné nádobě prošlehejte vidličkou vejce, plnotučné mléko, šlehačku, sůl a 40 g másla. Misku dejte na vodní lázeň, která bude pouze velmi jemně probublávat (miska se nesmí dotýkat hladiny vody) a za stálého míchání silikonovou špachtlí vařte do zhoustnutí (15–20 minut).

4

Připravená míchaná vejce rozdělte na opečené chleby, poklaďte nudličkami uzeného lososa a pokapejte připraveným hnědým máslem. Můžeme posypat čerstvým koprem nebo nasekanou pažitkou. Část lososa můžete zamíchat přímo do vajíček. Ihned podávejte.

Míchaná vajíčka s lososem 2 Foto: Míchaná vajíčka s lososem; foto: Kublanka.cz

Kublanka vaří doma

Kublanka.cz Foto:

Kublanka je zkratka pro manžele Kubu a Blanku. První jídlo, co Blanka Kubovi uvařila, bylo kuře na meruňkách. S díky jí to vrátil a ještě následující měsíc si z ní dělal legraci, jaká je to ale kuchařka. První partnerské jídlo a hned vlastní gól. To vážně nemohl tušit, jaký kulinářský talent právě objevil.

Nicméně dostala ještě šanci, až tak byl zamilován. A najednou se děly věci. Blanka s Kubou jsou již spolu 8 let. Kuře na meruňkách už mu nikdy neuvařila a naopak uvařila cokoliv si přál. A k reklamaci znovu nikdy nedošlo. Teda až na reklamaci jeho hmotnosti. Blanka uvaří všechno a Kuba všechno sní. Kuba je spokojený. Blanka je spokojená.

Jak jim to společné vaření jde je k vidění na www.kublanka.cz

Videa

reklama

reklama