Mangový dort

Doba přípravy:
Počet porcí: 8–10
Mangový dort  Foto:
Mangový dort
Foto: FTV Prima / Tomáš Svoboda

Ve třetí epizodě Pečeme podle hvězd připravila Berenika Suchánková citronový koláč. Kuchaře Martina Kincla to inspirovalo k přípravě neobvyklého dortu z mangového pyré. Nadýchaná konzistence a exotická příchuť – vyzkoušejte ho také!

Novou kulinární show sledujte každou neděli v 16.10 na Primě! Všechny recepty a bonusové materiály z pořadu Pečeme podle hvězd najdete ve speciálu:

Suroviny
Korpus:
vejce 3 ks
Krém:
mléko 225 g
želatina 8 plátků
mango pyré (smoothie) 150 g
33% šlehačka 110 g
Želé:
mango pyré (smoothie) 100 ml
cukr 1 lžíce
želatina 4 plátky
Postup
1

Na korpus vyšlehejte tři vejce s cukrem a přidejte jemným vmícháním celozrnnou špaldovou mouku. Poté dejte na pečicí papír do dortové formy a pečte na 190 stupňů 10–13 minut.

2

Na krém vyšlehejte žloutky s cukrem, které zalijte vařícím mlékem. Dejte zpět do hrnce a zahřejte tak, až začne směs mírně houstnout. Poté přeceďte přes cedník, přidejte plátkovou želatinu, kterou jste nechali předem povolit cca 5 minut ve studené vodě. Dále přidejte mangové pyré a zamíchejte tak, aby se rozpustila želatina a vznikl hladký krém.

3

V misce vyšlehejte šlehačku, do které postupně vmíchejte připravenou směs a naneste na upečený korpus v dortové formě. Následně dejte do lednice ztuhnout minimálně na jednu hodinu.

4

Ve studené vodě si povolte čtyři plátky želatiny, které přidejte do 100 ml horkého mangového pyré s jednou lžící cukru.

5

Po hodině vyndejte zatuhlý korpus s krémem, na který nalijte připravenou želatinovou směs. Celý dort nechte minimálně 10 hodin uležet.

Mangový dort  Foto: Mangový dort; foto: FTV Prima / Tomáš Svoboda

Tento recept je z pořadu Pečeme podle hvězd, který můžete sledovat každou neděli od 16.10 na Primě. 

Všechny odvysílané epizody najdete na PrimaPLAY.

V třetí epizodě například odhalíte rodinné poklady z domácí kuchařky Michala Suchánka a jeho dcery Bereniky Suchánkové. S diváky se podělili o Dřevěný toč (pečený bramborák) a citronový dort se sněhovou čepicí.

Pečeme podle hvězd - 3. epizoda Foto:

Uložit

Videa

reklama

reklama