Malinovo-levandulová zmrzlina

Doba přípravy:
Malinovo-levandulová zmrzlina  Foto:
Malinovo-levandulová zmrzlina
Foto: Levandule / Metafora

Letní osvěžení v podobě domácí zmrzliny nemá chybu. A když k malinám nasbíraným v lese nebo vypěstovaným na zahradě přidáte ještě trochu čerstvých levandulových květů, bude výsledek dokonalý.

Recept

Popsicles - lesní plody, jasmín, smetana Foto:

Popsicles – lesní plody, jasmín, smetana

Popsicles se dnes staly opravdu populární záležitostí nejen v dětských kruzích. Po celém světě vyrůstají malé cool nanukárny, které se specializují pouze na tyto mražené...
Suroviny
žloutky 2 ks
cukr krystal 2 lžíce
salko 100 g
čerstvé levandulové květy 1 lžíce
bílky 2 ks
maliny 150 g
maliny na vmíchání do hotové směsi 50 g
Postup
1

Nejprve vyšlehejte žloutky s cukrem do husté bílé pěny, pak přidejte salko, smetanu, zakysanou smetanu a levandulové květy. Důkladně promíchejte.

2

Z bílků ušlehejte tuhý sníh a opatrně jej vmíchejte do připravené žloutkové směsi.

3

Asi osm lžic směsi přelijte do jiné misky, přidejte 150 g malin a vidličkou je nahrubo rozmačkejte. Promíchejte.

4

Do velké nádoby s víkem nalijte žloutkovou směs, přidejte směs s malinami a třikrát vidličkou promíchejte, ale tak, aby se obě hmoty úplně nespojily a zmrzlina zůstala žíhaná.

5

Nakonec přidejte zbylé maliny tak, aby se pokud možno potopily. Vložte směs do mrazáku na několik hodin.

6

Před servírováním nechte zmrzlinu 10–15 minut povolit při pokojové teplotě. Směs můžete také nalít do nanukových formiček a vyrobit z ní nanuky.

Malinovo-levandulová zmrzlina  Foto: Malinovo-levandulová zmrzlina; foto: Levandule / Metafora

Levandule

Levandule / Metafora Foto:

Mirka Koníčková

Poznejte kouzlo bylinky, které se žádná jiná na světě nevyrovná…

Na stránkách knihy se dozvíte, odkud levandule pochází a jaká je její historie. Seznámíte se s druhy populárními u nás i ve světě, najdete odpovědi na rozmanité otázky, týkající se jejího pěstování. Poodhalí tajemství léčivých vlastností levandulové silice.

Naučíte se vyrábět levandulové přípravky určené k vnitřnímu i vnějšímu použití a dozvíte se, jaké konkrétní potíže pomáhají léčit. Podle jednoduchých receptů si doma snadno vyrobíte léčivou levandulovou kosmetiku. Tvořivé duše v knížce najdou i fotopostupy na výrobu rozličných levandulových dekorací a bytových doplňků.

Nechybí ani recepty, ve kterých je levandule originální ingrediencí, propůjčující pokrmům nezaměnitelné středomořské aroma.

Vydalo nakladatelství Metafora.

Videa

reklama

reklama