Malinové větrníky

Doba přípravy:
Malinové větrníky Foto:
Malinové větrníky
Foto: Kublanka.cz

Větrník je známým zákuskem v mnoha rodinách. Tato varianta je ale vylepšená – pochutnáte si totiž i na malinách :) Ke kávě ideální!

Suroviny
voda 120 ml
máslo, na kostičky 100 g
sůl 1/4 lžičky
hladká mouka, prosátá 120 g
vejce velikosti "M" 4 ks
Náplň:
lemoncurd 1 lžíce
čerstvé maliny 400 g
vychlazená šlehačka, nejlépe 40% 300–400 ml
vanilkový lusk 1/2 ks
cukr moučka podle chuti
Postup
1

Troubu předehřejte na 200 °C. Ve středně velkém hrnci přiveďte zprudka k varu vodu s máslem, cukrem krupicí a solí. Jakmile voda začne vřít, stáhněte plamen na mírný a za stálého míchání vsypejte hladkou mouku.

2

V míchání pokračujte až do okamžiku, kdy se z těsta začne formovat hladká koule a na dně hrnce se začne tvořit bílý potah (2–3 minuty). Poté těsto stáhněte z ohně a míchejte až do vychladnutí na pokojovou teplotu.

3

Do vychladlého těsta vmíchejte jedno po druhém vejce. Před přidáním dalšího vejce musí být to předchozí dobře zapracované. Těstem naplňte cukrářský sáček s hvězdicovitou nebo hladkou koncovkou a na plech vyložený pečicím papírem nastříkejte požadované tvary.

4

Dejte péct do předehřáté trouby dozlatova (25–30 minut). V průběhu pečení nesmíme troubu otevřít (větrníky by splaskaly). Po upečení je nechejte vychladnout na mřížce.

5

Těsně před podáváním smíchejte lemoncurd s creme fraiche a podle chuti doslaďte cukrem moučka. Vanilkový lusk podélně rozřízněte a tupou stranou nože vyškrábněte semínka, která přidejte do vychlazené šlehačky. Šlehačku oslaďte 1–2 lžičkami cukru moučka a vyšlehejte ji dotuha. Šlehačkou naplňte cukrářský sáček s hvězdicovitou koncovku.

6

Větrníčky podélně přepulte, spodní část naplňte ochuceným crème fraîche, poklaďte malinami a dozdobte vyšlehanou šlehačkou. Přiklopte druhou polovinou větrníku, pocukrujte cukrem moučka a ihned podávejte.

Malinové větrníky 2 Foto: Malinové větrníky; foto: Kublanka.cz

Kublanka vaří doma

Kublanka.cz Foto:

Kublanka je zkratka pro manžele Kubu a Blanku. První jídlo, co Blanka Kubovi uvařila, bylo kuře na meruňkách. S díky jí to vrátil a ještě následující měsíc si z ní dělal legraci, jaká je to ale kuchařka. První partnerské jídlo a hned vlastní gól. To vážně nemohl tušit, jaký kulinářský talent právě objevil.

Nicméně dostala ještě šanci, až tak byl zamilován. A najednou se děly věci. Blanka s Kubou jsou již spolu 8 let. Kuře na meruňkách už mu nikdy neuvařila a naopak uvařila cokoliv si přál. A k reklamaci znovu nikdy nedošlo. Teda až na reklamaci jeho hmotnosti. Blanka uvaří všechno a Kuba všechno sní. Kuba je spokojený. Blanka je spokojená.

Jak jim to společné vaření jde je k vidění na www.kublanka.cz

Videa

reklama

reklama