Malinové brownies

Doba přípravy:
Počet porcí: 8-12
Malinové brownies Foto:
Malinové brownies
Foto: Gurmet

Brownies, to je luxusní pochoutka, vlastně jakási upečená čokoláda, s názvem odvozeným od její hnědé barvy. Jak barvu, tak chuť maliny vynesou do chuťového ráje.

Suroviny
cukr 200 g
kakaový prášek 80 g
prášek do pečiva 1 lžička
vejce 4 ks
změklé máslo 200 g
kvalitní tmavá čokoláda 200 g
celý lusk vanilky 1 ks
maliny 200 g
Postup
1

Troubu předehřejte na 160 °C. Koláčovou formu o průměru 22 cm vyložte pečicím papírem nebo vymažte máslem a vysypte kakaovým práškem.

2

V míse smíchejte cukr, kakao, mouku a prášek do pečiva. Ve druhé míse vyšlehejte vejce s máslem. Směs vmíchejte do mísy se sypkou směsí a vytvořte vláčné těsto. Nakonec jemně vmíchejte kousky čokolády a dřeň z vanilky i se semínky. Pokud by směs byla příliš hustá, rozřeďte ji trochou mléka, aby byla tekutá, ale přesto hustá a trochu se táhla.

3

Směs nalijte do formy a poklaďte malinami. Některé maliny zapadnou úplně, jiné nechte „vykukovat“.

4

Pečte na střední mřížce trouby přibližně 45 minut, až se na povrchu koláče vytvoří krustička, uvnitř ale má být vláčný.

Gurmet - letní dvojčísloČasopis Gurmet nejlepší škola vaření!

V letním dvojčísle Gurmetu najdete na téměř 150 stranách lehká letní jídla na každý den v týdnu, tradiční předpisy z krásných Orlických hor či nejlepší ovocné knedlíky včetně postupu krok za krokem.

S dětmi si připravíte osvěžující nanuky, můžete si zavařit letní úrodu nebo strávit příjemné chvíle u grilu s nevšedními recepty. Najdete tu jednoduché vaření na chatě a krásné recepty na využití lesních plodů či nových brambor. Na dovolenou zvou španělské speciality nebo saláty zvučných jmen, zatímco zdravá jídla z různých druhů mouky a takzvaných superpotravin vás okouzlí i svou chutí.

 

Videa

reklama

reklama