Makové cupcakes s citronovým krémem

Doba přípravy:
Počet porcí: 12
Makové cupcakes s citronovým krémem  Foto:
Makové cupcakes s citronovým krémem
Foto: archiv receptyschuti.cz

Vypadají jako umělecká díla a ještě lépe chutnají. Cupcaky, jednotlivě pečené dortíky zdobené lahodným krémem, teď zažívají neskutečnou popularitu. Romana Böhmová, autorka blogu Na skok v kuchyni, která tvoří recepty pro Receptyschuti.cz, pro vás připravila toto makové miniaturní potěšení.

Pro přípravu tohoto receptu potřebujete citronový máslový krém lemon curd. Můžete ho koupit hotový nebo si ho připravte doma. Je skvělý i na lívance nebo jako náplň do dortů.

Recept

Lemon curd  Foto:

Lemon curd – citronový krém

Malé skleničky plné zlatého citronového krému jsou skvělé jako dárek, ale určitě si nechte doma nějaké po ruce, protože je to zkrátka hříšná dobrota. Svůj recept nám...
Suroviny
Cupcakes:
vejce 2 ks
pár kapek vanilkového extraktu
máslo 100 g
špetka himálajské soli
mletý mák 4 lžíce
povidla Hamé
Krém:
hotový citronový krém – lemon curd 2 lžíce
cukr moučka 2 lžíce
Ozdoba:
nemletý mák
strouhaná citronová kůra
Postup
1

Vejce ušlehejte s cukrem a vanilkou do světlé pěny. Máslo rozpusťte a nechte ho zchladnout.

2

V druhé misce smíchejte mouku, prášek do pečiva, sůl a mák. Do vyšlehaných vajec postupně přidávejte sypkou směs. Nakonec přidejte máslo a smetanu.

3

Formu na cupcakes vyložte papírovými košíčky, které plňte těstem (cca 12 košíčků). Nakonec dejte na každý cupcake lžičku povidel. Pečte na 180 stupňů cca 20 minut.

4

Do robota dejte mascarpone, smetanu ke šlehání, lemon curd, moučkový cukr a vše šlehejte tak dlouho, dokud krém nezačne houstnout.

5

Vychladlé cupcakes zdobte krémem, který naplňte do sáčku se zdobičkou nebo jen odstřiženou špičkou sáčku. Zdobte je mákem a citronovou kůrou.

Makové cupcakes s citronovým krémem  Foto: Makové cupcakes s citronovým krémem , Foto: archiv receptyschuti.cz

Recept

Mramorové cupcaky  Foto:

Mramorové cupcakes

Nazdobené muffiny s krémem se už sebevědomě zabydlely v naší kuchyni. Jejich příprava je totiž překvapivě jednoduchá a efekt velkolepý. Těsto s kefírem s čepicí ze...

Recept

Čokoládové cupcaky s ganache  Foto:

Čokoládové cupcaky s ganache

Pravé čokoládové nebe – čokoládové těsto s čokoládovým ganache akorát na tři sousta. Čím menší cupcaky upečete, tím snáze se budou jíst a tím více si jich můžete dát!...

Recept

Růžové sametové cupcakes  Foto:

Růžové sametové cupcakes

Cupcakes jsou v současnosti fenomén, který si získává stále více příznivců. Není divu, jejich příprava je jednoduchá a pak už záleží jen na tom, kolik času a kreativity...

Videa

reklama

reklama