Meruňková zmrzlina pro dospělé Foto:
Zmrzlina k létu neodmyslitelně patří a není to jen výsada dětí. Pokud si rádi dopřáváte sladké a chladivé potěšení, zkuste si doma připravit speciální zmrzlinu ovoněnou dobrou pálenkou. Je to...
Grilované krevety se špagetami Aglio olio peperoncino Foto:
Následující recept je ideální pro horké letní dny. Je tak rychlý a jednoduchý, žádné velké vaření – nicméně výsledek je víc než uspokojivý! :)
Cibulkový smetanový koláč  Foto:
Dá se jíst teplý, studený i ohřívaný, samostatně i jako součást snídaňového stolu. Je nabitý sytivými přísadami, přesto lehký a elegantní. Taková snídaně u Tiffanyho…
Tvarohové nočky s jahodovou omáčkou Foto:
Jaké jídlo zaručeně přiláká každého strávníka do kuchyně? Ano, tušíte správně – nočky s úžasně voňavou jahodovou omáčkou. Výsledkem dokonale vyvážené smetanově ovocné chuti bude největší kuchařova...
Tvarožák prababičky Anežky Foto:
Tvarožák podle tohoto receptu je skvělým a jednoduchým dezertem pro letní dny. Je svěží a tu správnou chuť získá klidně až druhý den po upečení – je ale otázka, jestli do té doby vydrží. ;)
Žebírka na coca-cole  Foto:
Mýtický americký nápoj se už po mnohá léta používá i ve vaření a především v pečení a grilování – obzvlášť masu dodá velice příjemnou chuť a vůni, při grilování pak vytvoří příjemně lepkavou kůrčičku.
Marinované pečené papriky Foto:
Tyto marinované papriky můžete podávat teplé i studené. Výborné jsou ke grilovanému masu nebo jako zeleninové jídlo s čerstvou či opečenou bagetou.
Nasi Goreng Foto:
Při přípravě tohoto jídla dávejte pozor na dávkování chilli směsi – v Asii to s pálivostí totiž příliš neřeší, ale v našich podmínkách můžeme tradiční pokrm Nasi Goreng přizpůsobit. ;)
Ananasovo-limetková zmrzlina  Foto:
Ananas a limetka se k sobě báječně hodí a ve spojení s mátou je zmrzlina chuťově dokonalá. V těchto parných dnech také skvěle osvěží. Základem je zmražené ovoce, proto mějte vždy zásobu v mrazáku a...
Tarator Foto:
Bulharská polévka tarator je skvělou volbou v případě, že je venku velké teplo – nejlepší je totiž vychlazená z lednice nebo podávaná s kostkami ledu! :)
Videa

reklama

reklama