Lněný omega 3 shake

Doba přípravy:
Počet porcí: 4
Lněný omega 3 shake  Foto:
Lněný omega 3 shake
Foto: All

Některé nápoje pijeme kvůli přežití, některé pro radost a pak jsou nápoje, které výrazně podporují zdraví. A přitom jsou ještě dobré... Tento elixír zdraví udělá radost vám i vašemu tělu :)

Suroviny
zlaté lněné semínko 30 g (asi 5 lžic)
ovocná šťáva 3/4 l
citronová šťáva 2 lžíce
čerstvá máta
borůvky nebo jahody 50 g
Postup
1

Lněná semínka umixujte na elektrickém mlýnku na kávu – jde to na něm nejlépe a nejrychleji, lepší způsob jsem zatím neobjevila.

2

Dejte je do džbánu s ovocnou šťávou, vodou, citronovou šťávou a mátovými lístky a nechte v ledničce nejméně 2 hodiny, ale klidně i déle – jde o to, aby se ze lněného semínka začaly uvolňovat prospěšné slizové látky, které jsou jednak fantastické pro střevní systém, ale způsobí i našlehanou strukturu nápoje.

3

Poté vše společně umixujte. Při mixování přidejte i ovoce, kterého můžete samozřejmě přidat mnohem více – podle sezony a chutě.

Prima tipy:

Použijte nedoslazovanou ovocnou šťávu. Skvělou mají v dm drogeriích – ovocnou šťávu pro děti s lesním ovocem a jahodami, můžete ale použít i hroznovou šťávu nebo jablečný mošt. Podle chuti můžete zředit vodou, zkuste 500 ml šťávy a 250 ml vody.

Ovoce můžete použít čerstvé i mražené.

Pokud vám shake zbyde a necháte ho v ledničce, před dalším servírováním ho znovu trochu našlehejte (len se jinak usadí na dně).

Lněný omega 3 shake , Foto:

BioAbecedář vám odpoví na všechny „bio“ otázky

BioAbecedář, Foto: Poslední kniha Hanky Zemanové, propagátorky biopotravin a biovaření, je jakousi „biobiblí“ – souhrnným a přehledným průvodcem pro příznivce trendu bio a biovaření i pro ty, kdo se zajímají o zdraví a zdravý životní styl.

Odpovědi na otázky, které vás v souvislosti s biovařením napadnou, najdete v BioAbecedáři. Hanka shromáždila výsledky vědeckých výzkumů, doporučení odborníků, srovnání pohledů západní i čínské dietetiky, názory ajurvédy a makrobiotiky. Poradí, k čemu se hodí jednotlivé biosuroviny, jak je vybírat a správně připravovat. V receptové části kniha přináší přes 60 vyzkoušených receptů, díky nimž se zdravé potraviny mohou stát součástí jídelníčku každé rodiny.

Knihu BioAbecedář Hanky Zemanové vydalo nakladatelství Smart Press a koupíte ji u všech dobrých knihkupců za 699 Kč.

Videa

reklama

reklama