Limetkový dort

Doba přípravy:
Počet porcí: 6–8
Limetkový dort  Foto:
Limetkový dort
Foto: La Buchta

Nádherně jednoduchá záležitost, kde na jemném a nadýchaném těstě hezky sedí hutná a šťavnatá náplň s nádherně citrusovou vůní a chutí. Příprava je hračka, o něco víc si pohrajete jen se samotným sestavováním.

Suroviny
Těsto:
vejce 6 ks
jemný krupicový cukr 300 g
máslo 400 g
polotučné mléko 400 ml
kypřicí prášek (nejlépe bezfosfátový) 4 lžičky
sůl 2 špetky
dřeň z 1 vanilky nebo pár kapek vanilkového extraktu
kůra a šťáva z 5 limetek
Krém:
smetana ke šlehání 500 ml
měkký plnotučný tvaroh 500 g
kůra a šťáva z 1 limety
moučkový cukr podle chuti
Postup
1

Troubu předehřejte na 180 °C. V míse ušlehejte buď ruční balonovou metlou, elektrickými metlami, případně v robotu s nasazenou metlou vejce s cukrem do pěny. Do ještě horkého rozpuštěného másla vmíchejte studené mléko, směs promíchejte s vejci s cukrem, přidejte všechny ostatní suroviny a vše důkladně umíchejte do hladkého těsta.

2

Těsto rozdělte do 4 odepínacích forem o průměru 15 cm vyložených papírem na pečení. Vložte je do trouby a pečte asi 30 minut. Po upečení nechte korpusy vychladnout a pak je seřízněte, aby byly rovné.

3

Na krém ušlehejte šlehačku a spojte ji s ostatními surovinami, oslaďte podle chuti. Krémem spojujte korpusy a celý dort jím potřete.

Limetkový dort  Foto: Limetkový dort , Foto: La Buchta

Kuchařka La Buchta – Cesta z jednoho těsta

La Buchta Foto:

Krásná nová kuchařka je výsledkem spolupráce tří kolegů a přátel, food stylistky Petry Frýdlové, designéra Vennyho Hladika a fotografky Johany Pošové.

Společně vytvořili už bezpočet projektů pro různé kulinární časopisy, ale koncept La Buchta je jejich prvním vlastním dílem, v němž se zcela odráží jejich estetické cítění a především snaha dokázat i těm, kdo nikdy nepekli, jak snadné to může být. Jako důkaz si zvolili jednoduché těsto, nejčastěji zvané piškotové, a dovedli ho k naprosté dokonalosti. Pomocí nejrůznějších náplní, obměn a drobných triků pak vytvořili více než 60 receptů, které uchvacují jak svou jednoduchostí, tak elegancí a krásou.

Design knihy, oproštěný od všech kudrlinek, pak podává pomocnou ruku nezkušeným i při vytváření vzhledu jednoduchých, ale zajímavých a pokaždé jiných moučníků, mezi nimiž najdete i několik slaných kousků.

Vydalo nakladatelství Smart Press.

Článek

Vánoční slavnostní dorty Foto:

Oslavte vánoční svátky s úžasnými dorty

Vánoce jsou plné příležitostí, při kterých hraje hlavní roli dobré jídlo. A širokém repertoáru svátečních pokrmů nesmí chybět aní úžasné slavnostní dorty.
Videa

reklama

reklama