Lilky s glazurou z miso pasty a sezamu

Doba přípravy:
Počet porcí: 4
Lilky s glazurou z miso pasty a sezamu Foto:
Lilky s glazurou z miso pasty a sezamu
Foto: Lahodně s Ellou a přáteli

Klínky lilku jsem servírovala mnoha přátelům a všichni se z nich mohli doslova zbláznit a chtěli po mně, abych jim je přichystala znova. Jsou naprosto neskutečně lahodné. Kombinace sezamu, tamari, miso pasty, javorového sirupu a citronové šťávy vytváří intenzivní chuť, která rozezní každé sousto!

Vždy připravuji tyto lilky ve velkém, jednak proto, že každý chce přidat a navíc chutnají skvěle i za studena – když zbydou, beru si je druhý den s sebou do krabičky.

Další originální zdravé recepty z nové kuchařky Elly Wodward najdete v aktuálním čísle časopisu Prima FRESH:

Článek

Letní číslo časopisu Prima FRESH Foto:

Ochutnejte léto s novým číslem časopisu Prima FRESH!

Letní číslo časopisu Prima FRESH nabízí plnou náruč nových receptů, s kterými si období prázdnin užijete ještě více naplno! Časopis najdete v prodeji již od 7. června, tak...
Suroviny
Lilky:
středně velké lilky 3 ks
olivový olej 1 lžíce
sůl
sezamová semínka k podávání
chilli vločky k podávání
Glazura:
olej z praženého sezamu 3 lžíce
sójová omáčka tamari 1,5 lžíce
miso pasta z hnědé rýže 2 lžičky
javorový sirup 1 lžíce
jablečný ocet 1 lžička
Postup
1

Troubu předehřejte na 180 °C. Lilky zbavte stopek a nakrájejte je podélně na klínky. Rozložte je do hlubšího plechu, potřete nebo zakápněte olivovým olejem a zlehka osolte. Pečte 15–20 minut doměkka. Po této době nebudou ještě upečené, ale to je v pořádku.

2

Smíchejte přísady na glazuru a přelijte ji přes lilky. Promíchejte, vraťte plech do trouby a pečte dalších 10 minut. Vyjměte, promíchejte a pečte ještě 5 minut zcela doměkka.

3

Vyjměte z trouby, posypte sezamovými semínky a podávejte.

Lahodně s Ellou a přáteli Foto: LAHODNĚ S ELLOU A PŘÁTELI

Ella Woodward

Pokud máte Ellinu první kuchařku a vaříte podle ní, určitě pravidelně odpovídáte na dotazy, čím to, je že vypadáte tak báječně a mladě a možná po vás ostatní také chtějí recepty na ta dobrá jídla, co si nosíte do práce či do školy.

V nové knize se proto Ella zaměřila na občerstvení pro přátele a vymyslela spoustu zdravých a především výborných receptů pro nejrůznější příležitosti – od společné snídaně přes slavnostní oběd, přátelskou večeři či piknik. Ella umí fantasticky kombinovat chutě, vůně a textury potravin a zároveň dbá i na jejich výživovou hodnotu a vliv na zdraví. S Ellou se k němu projíte.

V nakladatelství Omega vyšlo v květnu a má 288 stran.

Videa

reklama

reklama