Letní pasta salát

Doba přípravy:
Počet porcí: 4
Letní pasta salát Foto:
Letní pasta salát
Foto: Thinkfood.cz

Drobné těstoviny se skvěle hodí k přípravě oblíbených těstovinových salátů. Zatímco pouhá zelenina vás nadlouho nezasytí, s těstovinami už se jedná o plnohodnotné jídlo.

Jídlo plné barev a chutí se hodí na garden party, jako příloha ke grilovačce nebo jako lehká večeře. A druhý den si zbytek můžete vzít do práce k obědu. O univerzální a výborný recept se s námi podělila Kateřina z blogu ThinkFood.cz.

„Mou slabost pro italskou kuchyni jste už asi postřehli. Miluji její jednoduchost a pestrost. Speciálně bez italské pasty nemohu existovat. Jsem ráda, že pastamilové jsme doma všichni. Zbožňujeme těstoviny v jakékoliv úpravě. Jednu takovou letní variaci jsem si půjčila od Jamieho Olivera, který ho získal při některé z jeho italských misí. Vychlazený pasta salát je skvěle osvěžující.“

Suroviny
těstoviny conchiglie (mušličky) 300 g
rajčata san marzano 250 g
žlutá cherry rajčata 250 g
salátová okurka 1/2 ks
černé olivy bez pecky 1 hrst
česnek 3 stroužky
bílý vinný ocet
mořská sůl 1 špetka
Postup
1

Ve velkém hrnci přiveďte k varu osolenou vodu. Vsypte do ní těstoviny a přidejte k nim spařit stroužky česneku. Použijte tvar conchiglie neboli mušličky. Jsou malé, vhodné do salátů či polévek. Jsou k sehání z obchodech s italskými delikatesami. Jakmile budou al dente, slijte je. Česnek vyjměte a těstoviny prolijte v sítu studenou vodou. Dejte je dochladnout do velké mísy.

2

Mezitím pokrájejte na drobné kostičky rajčata, okurku, olivy, bazalku nasekejte. Z červených rajčat ráda používám druh San Marzano. Jejich dužina je kompaktnejší a na drobno, jak je potřebujtete do salátu, jdou pokrájet dobře (seženete je v řetězci Billa).

3

Nasekanou zeleninu a bazalku přidejte k těstovinám. Spařený česnek oloupejte a prolisujte ho do mísy. Přidejte ocet, sůl, pepř a pořádnou dávku olivového oleje. Rukama vše promíchejte.

4

Letní pasta salát naservírujte do velké mísy a můžete ho ještě posypat drobnolistou bazalkou. Zbylý salát uchovejte v lednici, chutná skvěle i druhý den.

Letní pasta salát Foto: Thinkfood.cz

Letní pasta salát, Foto: Thinkfood.cz

 

Když jídlo, tak ThinkFood.cz

Thinkfood.cz

ThinkFood.cz je blog o všech skvělých „když“ kolem jídla. Protože nejlepší jsou chvíle, když se něco děje. U sporáku, u stolu, s přáteli.

 

 ThinkFood.cz je blog o jídle, nad kterým přemýšlíte. Vařte, jezte… a přemýšlejte.

 ThinkFood na jaře 2013 založila Kateřina Obrazová a pod jejím vedením ho připravuje Idealab. Zajímá nás kvalitní jídlo, suroviny a recepty, ale i širší souvislosti okolo jídla. Přidejte kvalitní design, fotografie a jste tady správně.

Videa

reklama

reklama