Lepkavá rýže s mangem

Doba přípravy:
Počet porcí: 4
Lepkavá rýže s mangem  Foto:
Lepkavá rýže s mangem
Foto: Kitchen and the City

Sticky rice je druh rýže, který se vaří v páře a po uvaření to není ta sypká rýže, kterou znáte, ale spíš slepený chuchvalec bílé hmoty, který vám Thajci na pláži ugrilují s krevetami nebo z něho udělají tento výborný dezert.

Suroviny
sticky rýže (Sapa tržnice) 2 hrnky
voda 4 hrnky
kokosové mléko 1 plechovka (400 ml)
palmový nebo hnědý cukr 100 g
špetka soli 1 ks
velké zralé mango
restovaná černá sezamová semínka 1/2 lžičky
Postup
1

Rýži dejte přes noc do vody, druhý den ji sceďte a vsypte do cedníku. Ten položte na hrnec s vodou (dno cedníku se nesmí dotýkat vody) a při nízké teplotě vařte nad párou do změknutí, občas promíchejte.

2

Mezitím, co se bude rýže vařit v páře, svařte kokosové mléko s cukrem a špetkou soli. Uvařenou rýži smíchejte dohromady s oslazeným svařeným kokosovým mlékem a dejte vychladit.

3

Po vychlazení podávejte s nakrájeným mangem a lehce posypejte sezamovými semínky.

Lepkavá rýže s mangem  Foto: Lepkavá rýže s mangem, foto: Kitchen and the City

Kitchen And The City - portrét Foto:

Představujeme Kitchen and the City!

Petra je máma dvou dospělých dcer a dvou pubertálních staffordů, která se provařila až ke svému blogu Kitchen and the City.

Miluje jednoduchou a rychlou kuchyni, ráda experimentuje s českou i světovou kuchynía v její ledničce vždycky najdete čerstvé suroviny a její tolik oblíbené chilli papričky.

Díky tomu, že se o své recepty ráda podělí, se vy můžete těšit na stálý přísun inspirace prošpikované zkušenostmi, kořeněné enthusiasmem a marinované láskou.

Foto portrétu: Benedikt Renč

Další vyzkoušené recepty z Asie od Petry Davidové z blogu Kitchen and the City najdete v jarním čísle časopisu Prima FRESH, které je právě v prodeji: 

Článek

Jarní koleda s Prima FRESH  Foto:

Užijte si jarní koledu s novým číslem časopisu Prima FRESH!

Zbrusu nové číslo časopisu Prima FRESH najdete v prodejní síti už od 9. března – a je plné receptů, které vám domů přivolají jaro.

Videa

reklama

reklama