Kynuté koláče

Doba přípravy:
Počet porcí: 2 ks
Kynuté koláče Foto:
Kynuté koláče
Foto: FOODLOVER.CZ

Poctivé kynuté koláče ke kávě? To si necháme líbit! Tyto rozhodně stojí za vyzkoušení, už si chystejte mouku ;)

Suroviny
čerstvé droždí 12 g
vlažné mléko 125 ml
rozpuštěné máslo 60 g
vejce, malé 1 ks
tvaroh 250 g
mléko podle potřeby
švestková povidla
vejce na potření 1 ks
Postup
1

Troubu si předehřejte na 180 °C. Připravte si kvásek. Z droždí, lžíce mouky, lžíce cukru a trochy vlažného mléka umíchejte kašičku a nechte na teplém místě vzejít.

2

Na přípravu kynutého těsta je ideální robot s hnětacím hákem. Do mísy nasypte mouku, špetku soli, cukr, přidejte rozpuštěné máslo, mléko, vejce a vzešlý kvásek. Hněťte v robotu asi 5 minut, až vznikne krásné hladké a pružné těsto. Pokud nemáte robot, hněťte ručně vařečkou alespoň 10 minut. To je základ pro to, aby koláč byl krásně měkký. Těsto nechte vykynout na teplém místě asi 30 minut.

3

Tvarohovou náplň připravte tak, že tvaroh, cukr, citronovou šťávu, žloutek metlou umíchejte v míse. Pokud je tvaroh příliš hustý, rozřeďte ho trochou mléka. Povidla v mističce rozmíchejte se lžící rumu a zahustěte strouhaným perníkem tak, aby vznikla hustější kaše.

4

Těsto rozdělte na dvě půlky, vytvarujte z něj pravidelné bochánky, připravte si dva pečicí papíry a na papíry těsto položte, nechte přikryté ještě 15 minut dokynout. Válečkem vytvarujte dva koláče o velikosti pizzy, rukou vytvarujte okraje. Nejdříve na celý koláč navrstvěte tvarohový základ, na který navrstvěte povidla. Okraje potřete rozšlehaným vejcem.

5

Pečte asi 15 až 20 minut, až okraje budou krásně zlatavé.

FoodloverKdo je Foodlover.cz ?

Jmenuju se Tereza Sychrová a můj blog  vznikl v létě roku 2012 z čisté lásky k jídlu, vášně k vaření a potřeby seberealizace jinde než ve škole a v práci.

Foodlover.cz jsem především já - od malička velká milovnice jídla a všeho, co s jídlem souvisí, mimo to v posledních letech také milovnice cestování, studentka práv, asistentka v advokátní kanceláři, nenapravitelný nervák, perfekcionista a rozená pečovatelka o své blízké. Všechno se vším souvisí a tak tyhle moje vlastnosti zároveň hodně utváří i podobu blogu.

Videa

reklama

reklama