Květáková sýrová polévka

Doba přípravy:
Počet porcí: 6
Květáková sýrová polévka  Foto:
Květáková sýrová polévka
Foto: Sweet pixel blog

Uvařte si výbornou sytou polévku s rozpuštěným sýrem. Tento typ polévky můžete připravit z různých druhů zeleniny, my doporučujeme květák, který má teď sezonu.

Květáková sýrová polévka  Foto: Sweet pixel blog

Květáková sýrová polévka , Foto: Sweet pixel blog

 

Suroviny
menší květáky 2 ks
máslo 3 lžíce
červená cibule 1 ks
česnek 2 stroužky
velké brambory 2 ks
kuřecí vývar 1500 ml
tvrdý sýr (2 druhy oblíbených sýrů, nastrouhaných nahrubo) 200 g
čerstvě namletý pepř
hladkolistá petržel
Postup
1

Ve velkém hrnci rozehřejte máslo, přidejte nadrobno nakrájenou cibuli a česnek. Vařte a míchejte zhruba 5 minut, dokud cibule nezesklovatí.

2

První květák rozeberte na malé růžičky, brambory oškrábejte a nakrájejte na kostičky. Brambory, květák a vývar přidejte do hrnce. Vařte, dokud květák není měkký.

3

Mezitím si druhý květák oberte na růžičky a uvařte doměkka ve vroucí osolené vodě.

4

Polévku rozmixujte ručním mixérem dohladka. Nalijte do žáruvzdorných misek, přidejte několik růžiček květáku a posypte sýrem.

5

Misky vložte do mírně předehřáté trouby a zapékejte 23 minuty nebo dokud se sýr nezačne rozpouštět. Vytáhněte z trouby, posypte petrželkou a čerstvě namletým pepřem.

Květáková sýrová polévka  Foto: Sweet pixel blog

Květáková sýrová polévka. Foto: Sweet pixel blog

 

Sweet pixel blogNejen sladké pokušení...

Sweet pixel blog je o propojení dvou mých vášní  jídla a fotografování. Jídlu se intenzivně a bez přestávek věnuji od léta roku 1985. K fotografování jsem se shodou šťastných okolností dostala o 25 let později a tato událost se zcela překvapivě a nečekaně stala významným mezníkem v mém životě.

Důležité jsou ty hodiny a dny, kdy se zavřu do kuchyně a připravuji, krájím, vařím, míchám, ochutnávám, peču, zdobím, upravuji, běhám se stativem v kuchyni, nadávám, clona, čas, krocení světla, odrazy, odlesky a cvak, cvak... a nakonec, když se všechny pixely poskládají tak, jak jsem od začátku chtěla, a já pojídám výsledný produkt svého snažení, přijde přesvědčení, že takhle vypadá jeden z nejskvělejších koníčků vůbec... :-) Jana Klinkovská

Videa

reklama

reklama