Kuřecí srdíčka a lišky nakyselo

Doba přípravy:
Počet porcí: 4–6
Kuřecí srdíčka a lišky nakyselo  Foto:
Kuřecí srdíčka a lišky nakyselo
Foto: Mikuláš Gottwald

Nepotřebujete žádné speciální suroviny, a přesto můžete vykouzlit luxusní pochoutku podle receptu vyhlášeného šéfkuchaře Jiřího Štifta. Kuřecí srdíčka v jemné smetanové omáčce s restovanými liškami vás zaručeně příjemně překvapí.

Suroviny
čerstvá kuřecí srdíčka 300 g
máslo 30 g
sůl
čerstvě namletý pepř
Lišky nakyselo:
máslo 2–3 lžíce
cibule 1 ks
celý čený pepř
kmín
hladká mouka 3 lžíce
kuřecí vývar 1,2 litru
smetana 400 ml
sůl 1 lžička
čerstvě namletý pepř
čerstvé lišky 300 g
čerstvý kerblík
Postup
1

Nejprve připravte lišky nakyselo. Na másle zpěňte pokrájenou cibuli s kořením, přidejte mouku a připravte světlou jíšku. Metlou do jíšky zašlehejte kvalitní kuřecí vývar, uveďte do varu a nechte pomalu vařit alespoň půl hodiny. Takto připravené řídké velouté (tak se pro sametový vzhled říká jíšce francouzsky) sceďte do dalšího hrnce. Přilijte smetanu a nechte provařit. Dle potřeby dochuťte solí, pepřem a octem.

2

Očištěné lišky dle potřeby pokrájejte a orestujte na másle na pánvi. Dochuťte solí, pepřem a čerstvým kerblíkem. Při podávání vmíchejte lišky do připravené omáčky.

3

Očištěná srdíčka zprudka opečte na pánvi s olivovým olejem. Stáhněte teplotu a přidejte máslo, nechte ho na pánvi pomalu rozpustit a srdíčka v něm krátce dovařte. Dochuťte solí, pepřem a lístky čerstvého tymiánu. Srdíčka rozdělte do talířů a přelijte liškami nakyselo.

Kuřecí srdíčka a lišky nakyselo  Foto:

Kuřecí srdíčka a lišky nakyselo  Foto:

Kuřecí srdíčka a lišky nakyselo                                                                                Foto: Mikuláš Gottwald

Další recepty od šéfkuchařů Jiřího Štifta a Petra Hajného najdete v časopise Prima FRESH, který je právě v prodeji:

Článek

Časopis Prima FRESH  Foto:

PŘEKVAPENÍ! Vydáváme časopis Prima FRESH

Kulinární web Prima Fresh spatřil světlo světa před rokem a půl a za tu dobu už si získal své stálé čtenáře. Proto jsme se rozhodli nadělit jim i sobě první letošní...
Videa

reklama

reklama