Kuřecí satay s arašídovou omáčkou

Doba přípravy:
Počet porcí: 4
Kuřecí satay s arašídovou omáčkou Foto:
Kuřecí satay s arašídovou omáčkou
Foto: Kublanka.cz

Špíz na gril nemusí být vždycky s kusem slaniny a rozvařenou cibulí. Lze udělat i tuhle jihoasijskou verzi zvanou satay. K tomu jednoduchou pikantní arašídovou omáčku a máte skvělý materiál na váš gril. Jednoduché a tak dobré, že budete v grilovací sezoně nevěrní i klasickým buřtům.

Suroviny
kuřecí prsní řízky bez kosti a kůže 500 g
sójová omáčka kecap manis 2,5 lžíce
rozpuštěné máso nebo slunečnicový olej 1 lžíce
jarní cibulka
drcené arašídy
limetka
Arašídová omáčka:
česnek 2 stroužky
menší cibule 1 ks
papričky bird´s eye chilli 2 ks
arašídové máslo 125 g
kokosové mléko 400 ml
sójová omáčka kecap manis 2,5 lžíce
sójová omáčka 1/2 lžíce
sůl 1/2 lžičky
limetková šťáva 2 lžíce
Postup
1

V malé pánvi na mírném ohni rozpalte slunečnicový olej, na kterém nechte zeskovatět cibuli s česnekem a chilli papričkami. Poté do pánve přidejte kokosové mléko, arašídové máslo, kecap manis a sójovou omáčku a přiveďte za stálého míchání k varu. Jakmile omáčka začne vřít, stáhněte ji z ohně a po mírném vychladnutí omáčku promixujte tyčovým mixérem. Omáčku dochuťte šťávou z limetky a solí. Nechte vychladnout na pokojovou teplotu – omáčka zhoustne.

2

Dřevěné špejle namočte na minimálně 30 minut do vody. Kuřecí prsa nakrájejte na kostky o velikosti 2 cm a napíchejte je na namočené špejle (po 4–5 kusech). V misce smíchejte kecap manis s rozpuštěným máslem a směsí potřete kuřecí špízy. Špízy grilujte z obou stran nebo je můžete opéct na pánvi.

3

Ihned podávejte posypané drcenými arašídy, nasekanou cibulkou, limetkou a arašídovou omáčkou.

Kuřecí satay s arašídovou omáčkou Foto:

Kuřecí satay s arašídovou omáčkou Foto:

Kuřecí satay s arašídovou omáčkou, foto: Kublanka.cz

Kublanka vaří doma

Kublanka.cz Foto:

Kublanka je zkratka pro manžele Kubu a Blanku. První jídlo, co Blanka Kubovi uvařila, bylo kuře na meruňkách. S díky jí to vrátil a ještě následující měsíc si z ní dělal legraci, jaká je to ale kuchařka. První partnerské jídlo a hned vlastní gól. To vážně nemohl tušit, jaký kulinářský talent právě objevil.

Nicméně dostala ještě šanci, až tak byl zamilován. A najednou se děly věci. Blanka s Kubou jsou již spolu 8 let. Kuře na meruňkách už mu nikdy neuvařila a naopak uvařila cokoliv si přál. A k reklamaci znovu nikdy nedošlo. Teda až na reklamaci jeho hmotnosti. Blanka uvaří všechno a Kuba všechno sní. Kuba je spokojený. Blanka je spokojená.

Jak jim to společné vaření jde je k vidění na www.kublanka.cz

Videa

reklama

reklama