Kuřecí prsa na pažitce

Doba přípravy:
Počet porcí: 4
Kuřecí prsa na pažitce Foto:
Kuřecí prsa na pažitce
Foto: Česko vaří s Pohlreichem

Kuřecí maso je vhodné na rychlou úpravu. Musí být dobře propečené, ale naštěstí to trvá jen chvíli. Vyzkoušejte recept s velmi jemnou krémovou omáčkou ovoněnou vínem a čerstvou pažitkou, která pokrmu dodá svěží nádech.

Už za týden, 16. listopadu, si tento recept můžete vyzkoušet naživo přímo se Zdeňkem Pohlreichem v nové kulinární show Česko vaří s Pohlreichem!

Suroviny
kuřecí prsa, nejlépe s kůží 4 ks
rostlinný olej 100 ml
suché bílé víno 200 ml
kuřecí vývar 150 ml
smetana ke šlehání 150 ml
undefined
máslo 20 g
čerstvě nasekaná pažitka 1 lžička
sůl
čerstvě namletý černý pepř
vaječné těstoviny (nejlépe pappardelle nebo tagliatelle) 250 g
máslo 50 g
Postup
1

Kuřecí prsa osolte a opepřete z obou stran. Do hrnce dejte vařit osolenou vodu na těstoviny.

2

Rozpalte pánev, přidejte trochu oleje a opečte na něm kuřecí prsa. Nejprve kůží dolů. Opékejte přibližně 10 minut, pravidelně otáčejte. Hotové maso vyndejte a uložte ho na teplé místo.

3

Do pánve přilejte bílé víno, nechte odpařit a následně přidejte vývar. Obsah pánve svařte na polovinu, přidejte smetanu a provařte. Dochuťte dle chuti citronovou šťávou, eventuálně solí a pepřem.

4

Těstoviny uvařte dle návodu na obalu. Jakmile jsou hotové, vyndejte je do pánve nebo do nádoby s rozpuštěným máslem, promíchejte a rozdělte je na talíře.

5

Do omáčky přidejte pažitku, kuřecí maso a krátce prohřejte. Maso rozdělte na talíře s těstovinami, přelejte omáčkou a dle chuti dozdobte zbylou pažitkou. Ihned podávejte.

Česko vaří s PohlreichemNová kuchařka!

Nová kniha je další z řady úspěšných kuchařských knih, které vyšly pod taktovkou "Šéfa" Zdeňka Pohlreicha. Stejně jako předešlé tituly, i tato kniha doprovází novou televizní show Česko vaří s Pohlreichem.

V knize najdete 23 kompletních menu obsahujících recepty na předkrm, hlavní jídlo a dezert. Když už ne před kamerou, tak alespoň doma zkuste se Zdeňkem uvařit nejlepší večeři vašeho života!

Videa

reklama

reklama