Kuřecí popcorn po asijsku

Doba přípravy:
Počet porcí: 4
Kuřecí popcorn po asijsku Foto:
Kuřecí popcorn po asijsku
Foto: Kublanka.cz

Tento recept je velmi jednoduchý a naprosto skvělý! A i dětem bude chutnat, protože kuře je prostě kuře:).

Suroviny
Kuře:
kuřecí prsní řízky 600 g
sůl 1 lžička
mletý černý pepř 2 lžičky
podmáslí 250 ml
jarní cibulka 2 ks
Omáčka:
světlá sójová omáčka 100 ml
voda 30 ml
sezamový olej 1 lžíce
rýžový ocet 1/2 lžíce
chilli vločky 1/2 lžičky
nastrouhaný zázvor 1/2 lžíce
nastrouhaný česnek 3/4 lžíce
kukuřičný škrob 1,5 lžíce
voda 1,5 lžíce
Postup
1

Kuřecí řízky nakrájejte na malé kostičky o velikost cca 1–2 cm, které dejte do uzavíratelné nádoby a dobře je promíchejte s 1 lžičkou mletého pepře a 1 lžičkou soli. Nádobu uzavřete a maso nechte 30–60 minut odpočívat v lednici.

2

Mezitím si připravte omáčku. V malém hrnci smíchejte sójovou omáčku s vodou, cukrem, sezamovým olejem, rýžovým octem, chilli vločkami, nastrouhaným zázvorem a nastrouhaným česnekem. Za stálého míchání přiveďte k varu.

3

V malé mističce rozmíchejte kukuřičný škrob v 1 ½ lžíci vody a směs přilijte za stálého míchání k vroucí omáčce. Omáčku nechte za občasného míchání jemně probublávat do zhoustnutí na konzistenci sirupu (5–6 minut). Hotovou omáčku ponechte na podávání.

4

Ve větší misce smíchejte hladkou mouku s 1 lžičkou pepře a do jiné misky vlijte podmáslí. Odpočinuté kuřecí kousky nejdříve obalte v mouce, poté v podmáslí a nakonec opět v mouce. Obalené kousky masa pokládejte na tác nebo plech v jedné vrstvě. V hluboké pánvi si rozpalte cca 5 cm vysokou vrstvu slunečnicového oleje na 175 °C a kuřecí kousky v něm usmažte po částech dozlatova. Přebytečného oleje popcorn zbavte na papírové utěrce.

5

Kuřecí popcorn podávejte s rýží, posypaný nakrájenou cibulkou a chilli. Na talíři popcorn přelijte připravenou omáčkou a ihned podávejte.

Kuřecí popcorn po asijsku Foto: Kuřecí popcorn po asijsku, foto: Kublanka.cz

Kublanka vaří doma

Kublanka.cz Foto:

Kublanka je zkratka pro manžele Kubu a Blanku. První jídlo, co Blanka Kubovi uvařila, bylo kuře na meruňkách. S díky jí to vrátil a ještě následující měsíc si z ní dělal legraci, jaká je to ale kuchařka. První partnerské jídlo a hned vlastní gól. To vážně nemohl tušit, jaký kulinářský talent právě objevil.

Nicméně dostala ještě šanci, až tak byl zamilován. A najednou se děly věci. Blanka s Kubou jsou již spolu 8 let. Kuře na meruňkách už mu nikdy neuvařila a naopak uvařila cokoliv si přál. A k reklamaci znovu nikdy nedošlo. Teda až na reklamaci jeho hmotnosti. Blanka uvaří všechno a Kuba všechno sní. Kuba je spokojený. Blanka je spokojená.

Jak jim to společné vaření jde je k vidění na www.kublanka.cz

Videa

reklama

reklama