Kuřecí kari s rýží

Doba přípravy:
Počet porcí: 4
Kuřecí kari s rýží Foto:
Kuřecí kari s rýží
Foto: Česko vaří s Pohlreichem

Objevte kouzlo kari. Jídlo, které vyniká rychlou přípravou a pikantní chutí, vás mile překvapí. Kousky křupavé zeleniny, šťavnatého masa a výrazná omáčka jsou skvělým tipem na večeři.

Už za týden, 30. listopadu, si tento recept můžete vyzkoušet naživo přímo se Zdeňkem Pohlreichem v nové kulinární show Česko vaří s Pohlreichem!

Suroviny
kuřecí stehna, vykostěná 4 ks
rostlinný olej 30 ml
kokosové mléko 1 plechovka (400 ml)
červená kari pasta 1 lžička
kafrové (limetkové) lístky (můžete nahradit čerstvě vymačkanou šťávou z 1/2 limetky) 4 ks
červená paprika, nakrájená na kousky 1 ks
menší cuketa, nakrájená na kousky 1 ks
lístky čerstvé bazalky 1 velká hrst
lístky čerstvého koriandru 1 velká hrst
uvařená rýže, jako příloha
Vybavení:
wok pánev
Postup
1

Kafrové lístky, pokud máte čerstvé nebo mražené, nakrájejte na proužky, sušené nadrolte.

2

Rozpalte wok pánev, přidejte do ní olej a rozlejte ho kolem dokola. Přidejte kari pastu. Pomocí vařečky promíchejte kari pastu, aby se z ní uvolnilo aroma.

3

Přidejte kokosové mléko, přiveďte k varu a vhoďte na kousky nakrájené kuřecí maso. Důkladně promíchejte. Přidejte nakrájenou zeleninu – cuketu, papriku a nakonec i kafrové lístky (nebo limetkovou šťávu). Zamíchejte a duste přibližně další 3 minuty, aby zelenina lehce změkla, ale stále si udržela barvu. Do kari přidejte natrhané koriandrové lístky.

4

Kari ochutnejte a podle potřeby dochuťte. Pokud je třeba více osolit, přidejte rybí omáčku, pokud máte raději sladší chutě, přidejte hnědý cukr. Pokud je kari naopak moc slané, přidejte ještě trošku čerstvě vymačkané limetkové šťávy.

5

Hotové kari podávejte s rýží. Každou porci před podáváním ozdobte lístkem čerstvé bazalky.

Kuřecí kari s rýží Foto: Česko vaří s Pohlreichem

Kuřecí kari s rýží. Foto: Česko vaří s Pohlreichem

Česko vaří s Pohlreichem

Nová kuchařka!

Nová kniha je další z řady úspěšných kuchařských knih, které vyšly pod taktovkou "šéfa" Zdeňka Pohlreicha. Stejně jako předešlé tituly, i tato kniha doprovází novou televizní show Česko vaří s Pohlreichem.

V knize najdete 23 kompletních menu obsahujících recepty na předkrm, hlavní jídlo a dezert. Když už ne před kamerou, tak alespoň doma zkuste se Zdeňkem uvařit nejlepší večeři vašeho života!

Videa

reklama

reklama