Kuře Vesuvio

Doba přípravy:
Počet porcí: 4
Kuře Vesuvio Foto:
Kuře Vesuvio
Foto: Kublanka.cz

Kuře Vesuvio je snad nejslavnější jídlo Chicaga a nenajdete nikoho, kdo by neznal tento italsko-americký recept zrozený v 30. letech právě v této americké metropoli.

Recept

Pečená kuřecí stehna s kurkumou a hořčicí  Foto:

Pečená kuřecí stehna s kurkumou a hořčicí

Při přípravě masových receptů oslovila Hanka Zemanová šéfkuchaře Davida Šaška, člena Aliance výživových poradců, který rád vaří z biomasa pro jeho plnou chuť.
Suroviny
celé kuře (rozporcované) 1 ks (nebo 4 kuřecí stehna)
mražený hrášek 250 ml
česnek, oloupaný 8 stroužků
salátové brambory, větší 4 ks
bílé víno 250 ml
kuřecí vývar 250 ml
sušené oregáno 1 lžíce
granulovaný česnek 1 lžička
najemno nasekaná hladkolistá petrželka 1 hrst
čerstvě mletý černý pepř 1/2 lžičky
sůl
Postup
1

Troubu předehřejte na 190 °C. Brambory oloupejte, podélně rozčtvrťte a osušte papírovou utěrkou. Ve velké pánvi vhodné do trouby nebo velkém hrnci rozehřejte na mírném ohni olivový olej, přidejte stroužky česneku, čtvrtky brambor a opékejte ze všech stran dozlatova. Opečené brambory vyndejte děrovanou naběračkou na talíř vyložený papírovou utěrkou, stroužky česneku odstraňte.

2

Do rozpálené pánve přidejte kuřecí kousky, které opečte ze všech stran dozlatova. Kuře vyndejte na talíř vyložený papírovou utěrkou a do pánve přilijte bílé víno, které nechte zredukovat na polovinu. Do pánve se zredukovaným vínem vraťte brambory spolu s kuřecím masem a okořeňte je sušeným oreganem, granulovaným česnekem, nasekanou petrželkou, solí a pepřem. Na závěr podlijte kuřecím vývarem a dejte péct do předehřáté trouby do změknutí (30–40 minut).

3

Těsně před podáváním nechte ve vroucí vodě 1–2 minuty povařit mražený hrášek. Jednotlivé porce kuřete ihned podávejte s několika čtvrtkami brambor, přelité vypečenou šťávou a posypané oblanšírovaným hráškem.

Kuře Vesuvio 2 Foto: Kuře Vesuvio; foto: Kublanka.cz

Kublanka vaří doma

Kublanka.cz Foto:

Kublanka je zkratka pro manžele Kubu a Blanku. První jídlo, co Blanka Kubovi uvařila, bylo kuře na meruňkách. S díky jí to vrátil a ještě následující měsíc si z ní dělal legraci, jaká je to ale kuchařka. První partnerské jídlo a hned vlastní gól. To vážně nemohl tušit, jaký kulinářský talent právě objevil.

Nicméně dostala ještě šanci, až tak byl zamilován. A najednou se děly věci. Blanka s Kubou jsou již spolu 8 let. Kuře na meruňkách už mu nikdy neuvařila a naopak uvařila cokoliv si přál. A k reklamaci znovu nikdy nedošlo. Teda až na reklamaci jeho hmotnosti. Blanka uvaří všechno a Kuba všechno sní. Kuba je spokojený. Blanka je spokojená.

Jak jim to společné vaření jde je k vidění na www.kublanka.cz

Videa

reklama

reklama